Πρόληψη και αντιμετώπιση της βίας στο σχολείο και στο σπίτι - Ολυμπιακές Αξίες - ο ρόλος του αθλητισμού
29032024Παρ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ

- Χαιρετισμοί

- Προβολή Video 4'

- Ποιήματα για την πρόληψη και αντιμετώπιση της βίας από μαθητές της ΣΤ΄ τάξης του 3ου Δημοτικού Σχολείου Πολυκάστρου.

- Σενάριο με θέμα « Νίκησε τη βία, μόνο με φιλία »  από τους μαθητές της ΣΤ΄ τάξης του 3ου Δημοτικού Σχολείου Πολυκάστρου.

- Τραγούδι για τη πρόληψη της      Βίας από τους μαθητές της Δ΄ και ΣΤ΄ τάξης του 3ου Δημοτικού Σχολείου Πολυκάστρου: « Μη φοβάσαι το Νταή».

- Παρουσίαση ΑerobicChoreography,   από τις μαθήτριες της ΣΤ΄ τάξης του 3ου Δημοτικού Σχολείου Πολυκάστρου.

- Ομιλία με θέμα: «Πρόληψη και αντιμετώπιση της Βίας στο σχολείο και στο σπίτι».

Ομιλητής: Κόπτσης Αλέξανδρος, Σχολικός Σύμβουλος και Συντονιστής Παρατηρητηρίου Πρόληψης Σχολικής Βίας & Εκφοβισμού Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας.

- Ομιλία με θέμα: «Ολυμπιακές Αξίες, ο ρόλος του αθλητισμού ?»

Ομιλητής: Μυστακίδου Ελισάβετ, Ολυμπιονίκης στο άθλημα του ΤΑΕΚWODO.

-Συζήτηση

Συντονιστές στρογγυλής τράπεζας: Σχολικός Σύμβουλος 3ης Εκπ/κης Περιφέρειας  Κιλκίς ? Δ/ντης A/θμιας  Εκπ/σης ΠΕ  Κιλκίς.

Η εκδήλωση τελεί υπό την αιγίδα της Περιφερειακής Ομάδας Δράσης Πρόληψης, της 3ης Εκπαιδευτικής Περιφέρειας Δημοτικής Εκπαίδευσης Κιλκίς, της Διεύθυνσης Α/θμιας Εκπ/σης Κιλκίς (Γρ. Σχολικών Δραστηριοτήτων) και της Κοινωφελούς Επιχείρησης του Δήμου Παιονίας στα πλαίσια των εκδηλώσεων « Πολυκαστρινά».

Είσοδος ελεύθερη : για όλους όσους επιθυμούν να τη παρακολουθήσουν .