Πρόσκληση σε επιμορφωτικό σεμινάριο για τους διδάσκοντες, με β΄ ανάθεση, στο αντικείμενο της Ιστορίας
18042024Πεμ

Παρακαλούνται οι διδάσκοντες εκπαιδευτικοί με β΄ ανάθεση το μάθημα της Ιστορίας στα Γυμνάσια Αρναίας, Γαλάτιστας, Ιερισσού, Μεγ. Παναγίας, Ορμύλιας, Παλαιόχωρας, Παλαιοχωρίου, Πολυγύρου, Στρατωνίου, Αθωνιάδας, Εσπερινό Πολυγύρου, στα ΓΕΛ Αρναίας, Ιερισσού, Ορμύλιας, Πολυγύρου, Εσπερινό Πολυγύρου και στα ΕΠΑΛ Πολυγύρου και Αρναίας» να συμμετάσχουν στην ημερίδα που διοργανώνει ο Σχολικός Σύμβουλος των φιλολόγων, Μιχαήλ Γεωργιάδης, με θέμα: «Η διδασκαλία της Ιστορίας στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση».

Στo επιμορφωτικό σεμινάριο, ο σχολικός σύμβουλος θα πραγματοποιήσει εισηγήσεις με θέμα :
1) Οι προδιαγραφές για τη διδασκαλία της Ιστορίας στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση
2) Βιωματική εφαρμογή για τη χρήση πηγών και τεκμηρίων στη διδασκαλία της Ιστορίας

Το επιμορφωτικό σεμινάριο θα διεξαχθεί στο αμφιθέατρο του ΕΠΑΛ Πολυγύρου, την Δευτέρα 8-2-2016.
Οι ώρες που θα απασχοληθούν οι εκπαιδευτικοί θα είναι από τις 12.00 έως και 14.00.

Παρακαλούνται οι κ.κ. Διευθυντές/τριες να διευκολύνουν τους εκπαιδευτικούς στην παρακολούθηση του επιμορφωτικού σεμιναρίου κάνοντας, όπου χρειασθεί, τις κατάλληλες αλλαγές στο Πρόγραμμα, προκειμένου να μη χαθούν διδακτικές ώρες.
Δεν προβλέπεται αποζημίωση για τη μετακίνηση των εκπαιδευτικών.

Download this file (prosklisi-seminario-istoria-2016-xalkidiki.docx)Πρόσκληση[ ]253 kB