Εκπαιδευτική δράση κατά του σχολικού εκφοβισμού "stop bullying - start bowling",κάνουμε strike στον σχολικό εκφοβισμό.
28032024Πεμ

perif

Δελτίο τύπου

Θέμα : Εκπαιδευτική δράση κατά του σχολικού εκφοβισμού   ? stopbullying ? startbowling?,κάνουμε strike στον σχολικό εκφοβισμό.

Με αφορμή την 6η Μαρτίου, η οποία έχει καθιερωθεί ως Πανελλήνια Σχολική Ημέρα κατά της βίας στο σχολείο από το Υπουργείο Παιδείας ,έρευνας και θρησκευμάτων ,

την Τετάρτη, 13 Μαρτίου 2019, στον πολυχώρο Καλαμαριάς (Μητροπολίτου Γρηγορίου Καλλίδου 112), το Ε.Ε.Ε.ΕΚ Ποτίδαιας σε συνεργασία με :

• την Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας
  • τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμια Εκπαίδευσης Ν.Χαλκιδικής
  • τον Συντονιστή Εκπαιδευτικού Έργου ειδικής αγωγής του 1ου ΚΕΠΕΣ Κεντρικής Μακεδονίας
    • 1ο Γυμνάσιο Ν.Μουδανιών
    • 1ο Ε.Ε.Ε.ΕΚ Δ.Πυλαίας-Χορτιάτη
    • 4ο Γυμνάσιο Καλαμαριάς

διοργανώνει τουρνουά bowlingμε σύνθημα ¨κάνουμε strikeστον σχολικό εκφοβισμό ¨.

Η εκδήλωση θα ξεκινήσει στις 10:30 και θα ολοκληρωθεί στις 13:00.

Θα προηγηθεί αναφορά στον σκοπό και τον λόγο της εκδήλωσης και στο τέλος θα γίνει απονομή μεταλλίων φιλίας.

Στη δράση συμμετέχουν σχολεία ειδικής και γενικής εκπαίδευσης , με στόχο μέσω της αποδοχής, του σεβασμού , της συνεργασίας , της αλληλεγγύης και της ισότητας να προαχθεί η σημασία της φιλίας.

Συμμετέχουν :

Θα χαρούμε να μας τιμήσετε με την παρουσία σας.

Πληροφορίες :2373042637

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί