4o Εκπαιδευτικό Συμπόσιο teach του Κολλεγίου Ανατόλια
24042024Τετ

4o Εκπαιδευτικό Συμπόσιο teach του Κολλεγίου Ανατόλια

Το βασικό θέμα του φετινού Συμποσίου teAch 2015 εστιάζει στην δημιουργικότητα, ζητώντας από τους εκπαιδευτικούς να προβληματιστούν σχετικά με διδακτικές προσεγγίσεις οι οποίες τείνουν να προωθούν την δημιουργικότητα των μαθητών τους. Θα πραγματοποιηθούν ομιλίες και παρουσιάσεις σχετικές με τα σενάρια και τις στρατηγικές διδασκαλίας που έχουν στόχο την καλλιέργεια της δημιουργικότητας των μαθητών.

Η συμμετοχή στο  teAch 2015 είναι ελεύθερη και το Συμπόσιο είναι ανοιχτό για όλους τους ενδιαφερόμενους. Όλοι οι συμμετέχοντες θα λάβουν βεβαίωση παρακολούθησης του Συμποσίου.

Για δήλωση συμμετοχής ή για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επισκέπτονται την ιστοσελίδα του συμποσίου στην ηλεκτρονική διεύθυνση:

Για οποιαδήποτε ερώτηση οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνούν με την κ. Χάιδω Σαμαρά, Διευθύντρια του τμήματος Εκπαιδευτικού Σχεδιασμού και Ανάπτυξης του Κολλεγίου Ανατόλια με e-mail στο hsamara@anatolia.edu.gr.

Download this file (programma-teAch.pdf)Πρόγραμμα[ ]206 kB