Ανοικτή Επιστολή του Υπουργού Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων για τον εθνικό και κοινωνικό διάλογο για την παιδεία
18042024Πεμ

Σας διαβιβάζουμε Ανοικτή Επιστολή του Υπουργού Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων κ. Νίκου Φίλη για τον εθνικό και κοινωνικόδιάλογο για την παιδεία, η οποία απευθύνεται στους Συλλόγους Διδασκόντων των σχολικών μονάδων της χώρας.

Παρακαλούνται οι Διευθυντές των σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης να ενημερώσουν σχετικά τους συλλόγους διδασκόντων.

Ο ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ Δ. ΠΑΝΤΗΣ