ΑΠΥΣΔΕ

Μανουσαρίδης Ζαχαρίας

Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Χαλκιδικής ? Τακτικό μέλος

Παπαχρήστου Βασίλειος

Εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ04.02, του 1ου ΓΕ.Λ. Σερρών, εκπρόσωπος των εκπαιδευτικών Δ.Ε.-Τακτικό αιρετό μέλος

Μαυροχαλυβίδης Γεώργιος

Εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ86 του ΓΕ.Λ Νέας Μαδύτου, Διευθυντής του ΓΕ.Λ Ρεντίνας, εκπρόσωπος των εκπαιδευτικών Δ.Ε.- Τακτικό αιρετό μέλος

Αναπληρωματικά μέλη (αντίστοιχα)

Ρουμπίδη Χρήστο

Διευθυντή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Θεσσαλονίκης

Ψυχογυιού Ευαγγελία

Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου κλάδου ΠΕ02

Αλατζόγλου Αθανάσιο

Διευθυντή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ημαθίας

Δρούτσα Γεώργιο

Εκπαιδευτικό κλάδου ΠΕ03, του 2ου ΕΠΑ.Λ Σταυρούπολης - εκπρόσωπος των εκπαιδευτικών Δ.Ε. - Αναπληρωματικό αιρετό μέλος

Ξενέλη Γεώργιο

Εκπαιδευτικό κλάδου ΠΕ82, του 2ου ΕΠΑ.Λ Κιλκίς - εκπρόσωπος των εκπαιδευτικών Δ.Ε. - Αναπληρωματικό αιρετό μέλος

Γραμματέας: Κομψοπούλου Γεωργία, διοικητική υπάλληλος της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας

Αναπληρώτρια Γραμματέας: Πουρνάρα Χρυσάνθη, διοικητική υπάλληλος της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας

Στις περιπτώσεις που το Συμβούλιο εξετάζει θέματα ιδιωτικών εκπαιδευτικών ή θέματα ιδιοκτητών ιδιωτικών σχολείων, αντί των υπό τα στοιχεία (4) και (5) αιρετών εκπροσώπων των δημοσίων εκπαιδευτικών Π.Ε., συμμετέχουν οι οριζόμενοι από τους αντίστοιχους φορείς ως εξής:

Α. Για την εκπροσώπηση των ιδιωτικών εκπαιδευτικών λειτουργών

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Σελέκος Δημήτριος, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ02 των Εκπαιδευτηρίων «ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗ»

2. Χριστόπουλος Γεώργιος, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ70, που υπηρετεί στα «Μοντεσοριανά Σχολεία»

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Βουρκούδης Απόστολος, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ88.03 της «Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής Θεσσαλονίκης»

2. Παλατζιάν Ελίνα, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ02, που υπηρετεί στο «Κολλέγιο Ανατόλια»

Β. Για την εκπροσώπηση των ιδιοκτητών ιδιωτικών σχολείων

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Γκροζούδης Χρήστος, «ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟ»

2. Μαντουλίδης Δημήτριος, «ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ»

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Κυραϊλίδης Χαράλαμπος, «ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΠΑΙΔΕΙΑ ΒΑΘΕΙΑ-ΚΥΡΑΪΛΙΔΗ»

2. Φρυγανιώτης Αθανάσιος, «ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ»