28112020Σαβ
Τελ. Ενημέρωση:Τετ, 25 Νοε 2020

Σημαντικές Ανακοινώσεις

Ενημερωτική Διαδικτυακή Συνάντηση για τον Κορωνοϊό
Παρασκευή 25 Σεπτεμβρίου - Ώρα 12.00.  Σε συνεργασία με τον Ιατρικό Σύλλογο Θεσσαλονίκης
Eναλλακτική προβολή και στο κανάλι Youtube:  https://www.youtube.com/watch?v=5s3UgwiDB3U

Σημαντικές Ανακοινώσεις

Ενημερωτική Διαδικτυακή Συνάντηση για τον Κορωνοϊό

Αποστολή παρέμβασης για την πρόληψη της επιθετικής συμπεριφοράς στο σχολείο, βασισμένη στη φιλοσοφία των ομότιμων

Το Κέντρο Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας Περιφερειακής Ενότητας Κιλκίς "ΝΗΡΕΑΣ" συμμετέχει στο Δίκτυο Πρόληψης και Αντιμετώπισης της Σχολικής Βίας της Κεντρικής Μακεδονίας. Στα πλαίσια της συνεργασίας μας με το Δίκτυο και ύστερα από τηλεφωνική επικοινωνία μαζί σας, σας αποστέλλουμε την ολοκληρωμένη παρέμβαση για την πρόληψη της επιθετικής συμπεριφοράς στο σχολείο, βασισμένη στη φιλοσοφία των ομότιμων που υλοποιείται πιλοτικά από το Κέντρο Πρόληψης σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Κιλκίς από το 2013, προκειμένου να αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του Παρατηρητηρίου Βίας στις Καλές Πρακτικές.

Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οτιδήποτε χρειαστεί.

mathainoume-sto-spit rekor-tv 1021x576 2

mathiteia-epal

lwb ebanner

exapostasteos