Τηλεδιάσκεψη Δικτύων Παρατηρητηρίου 27-11-2013
26042024Παρ

Τηλεδιάσκεψη Δικτύων Παρατηρητηρίου 27-11-2013

Την Τετάρτη 27 Νοεμβρίου 2013 πραγματοποιήθηκε τηλεδιάσκεψη δικτύων με  θέμα την Ενδοσχολική Βία στο κτίριο της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας.

Εκπρόσωποι δικτύων από τους 7 νομούς της Κεντρικής Μακεδονίας παρουσίασαν τις δράσεις τους και έγινε ένας προγραμματισμός για το σχολικό έτος 2013 - 2014.

Στην έναρξη της τηλεδιάσκεψης, χαιρετισμό απεύθυναν ο Περιφερειακός Διευθυντής Εκπαίδευσης κ. Καρατάσιος Γεώργιος, καθώς και οι προϊστάμενοι Παιδαγωγικής & Εκπαιδευτικής Καθοδήγησης Α/θμιας & Β/θμιας Εκπαιδευσης, κ. Ακριτίδης Νικόλαος και Ψυχογυιού Ευαγγελία αντίστοιχα.

Παρεμβάσεις στην συζήτηση έκαναν και οι Διευθυντές Εκπαίδευσης: Β/θμιας Κιλκίς κ. Κωνσταντινίδης Γεώργιος,  Α/θμιας Κικλις κ. Ραμπίδης Κωνσταντίνος,  Β/θμιας Σερρών κ. Μπουλάκης Γεώργιος,  Α/θμιας Πέλλας κ. Τσαλικίδης Νικόλαος

Η συζήτηση κράτησε πάνω απο 3 ώρες και συντόνισε ο Σχολικος Σύμβουλος Α/θμιας & συντονιστής του Παρατηρητηρίου κ. Κόπτσης Αλέξανδρος, μαζί με την ομάδα Υποστήριξης αποτελούμενοι από τους Σχολικούς Συμβούλους Β/θμιας, κ. Αδαμόπουλο Γιάννη και Ρουμπίδη Χρήστο.