ΠΕΠΠΣ
20042024Σαβ

Ανακοίνωση τελικών πινάκων δεκτών & μη δεκτών υποψηφίων εκπαιδευτικών με θητεία σε Π.Σ. και ΠΕΙ.Σ. Κεντρικής Μακεδονίας μετά την εξέταση ενστάσεων

stelexoi-

Η Περιφερειακή Επιτροπή Πρότυπων και Πειραματικών Σχολείων (Π.Ε.Π.Π.Σ.) Κεντρικής Μακεδονίας ανακοινώνει:

1) τον τελικό πίνακα Ι των υποψηφίων που γίνονται δεκτοί στη διαδικασία επιλογής των εκπαιδευτικών που θα στελεχώσουν με θητεία τα Π.Σ. & ΠΕΙ.Σ. της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας για το σχολικό έτος 2023-2024, με ονοματεπώνυμο κατ΄ αλφαβητική σειρά, μετά την εξέταση των ενστάσεων,

2) τον τελικό πίνακα ΙΙ των υποψηφίων που δεν γίνονται δεκτοί στη διαδικασία επιλογής των εκπαιδευτικών που θα στελεχώσουν με θητεία τα Π.Σ. & ΠΕΙ.Σ. της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας για το σχολικό έτος 2023-2024, με τον κωδικό της αίτησής τους κατ΄ αύξουσα σειρά και την αιτιολογία απόρριψής τους, μετά την εξέταση των ενστάσεων.

Πρόσκληση υποβολής δήλωσης προτίμησης για τοποθέτηση Διευθυντή/ντριας στο Πειραματικό Γυμνάσιο Πανεπιστημίου Μακεδονίας

stelexoi-

Πρόσκληση υποβολής δήλωσης προτίμησης για τοποθέτηση Διευθυντή/ντριας στο Πειραματικό Γυμνάσιο Πανεπιστημίου Μακεδονίας

Kαλούνται οι εγγεγραμμένοι/ες στους πίνακες της οικείας βαθμίδας που δεν έχουν τοποθετηθεί, να υποβάλουν νέα δήλωση προτίμησης για τοποθέτησή τους στην κενούμενη θέση Διευθυντή/ντριας στο Πειραματικό Γυμνάσιο Πανεπιστημίου Μακεδονίας. Η δήλωση υποβάλλεται στο email της Περιφερειακής Διεύθυνσης Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης Κεντρικής Μακεδονίας (mail@kmaked.pde.sch.gr) σε αποκλειστική προθεσμία δύο (2) εργάσιμων ημερών από τη Δευτέρα 17/7/2023 μέχρι και την Τρίτη 18/7/2023 και ώρα 23:59.

Ανακοίνωση Πινάκων Δεκτών και Μη Δεκτών Υποψηφίων Εκπ/κών με θητεία σε Π.Σ. και ΠΕΙ.Σ. Κεντρ. Μακεδονίας

stelexoi-

1) τον πίνακα Ι των υποψηφίων που γίνονται δεκτοί στη διαδικασία επιλογής των εκπαιδευτικών που θα στελεχώσουν με θητεία τα Π.Σ. και ΠΕΙ.Σ. της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας για το σχολικό έτος 2023-2024, με ονοματεπώνυμο κατ΄ αλφαβητική σειρά.

2) τον πίνακα ΙΙ των υποψηφίων που δεν γίνονται δεκτοί στη διαδικασία επιλογής των εκπαιδευτικών που θα στελεχώσουν με θητεία τα Π.Σ. και ΠΕΙ.Σ. της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας για το σχολικό έτος 2023-2024, με τον κωδικό της αίτησής τους κατ΄ αύξουσα σειρά και την αιτιολογία απόρριψής τους.

Οι υποψήφιοι μπορούν να υποβάλουν ηλεκτρονικά ένσταση κατά των πινάκων των μη δεκτών υποψηφίων μέσω της ειδικής εφαρμογής υποβολής αιτήσεων στην οποία υπέβαλαν την αίτησή τους.

Η ένσταση κατατίθεται μέσα σε αποκλειστική προθεσμία τριών (3) εργάσιμων ημερών από την επομένη της ανάρτησης των πινάκων, ήτοι από την Τετάρτη 12-07-2023 και ώρα 00:05 έως την Παρασκευή 14-07-2023 και ώρα 15:00.

2η ανακοινοποίηση της προκήρυξης διαδικασίας κατάταξης υποψήφιων εκπαιδευτικών ανά ΠΔΕ για πλήρωση κενών θέσεων θητείας στα Πρότυπα Σχολεία (Π.Σ.) και τα Πειραματικά Σχολεία (ΠΕΙ.Σ.) κατά το σχολικό έτος 2023-2024

proslipseis small

2η ανακοινοποίηση της υπ' αριθμ. 51/ΔΕΠΠΣ/30-06-2023 προκήρυξης διαδικασίας κατάταξης υποψήφιων εκπαιδευτικών ανά Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης (Π.Δ.Ε.) για πλήρωση κενών θέσεων θητείας στα Πρότυπα Σχολεία (Π.Σ.) και τα Πειραματικά Σχολεία (ΠΕΙ.Σ.) κατά το σχολικό έτος 2023-2024 με σειρά προτεραιότητας κατά κλάδο και ειδικότητα ως προς το στοιχείο του 1ου ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ Δ.Σ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ.

1η ανακοινοποίηση της προκήρυξης διαδικασίας κατάταξης υποψήφιων εκπαιδευτικών ανά ΠΔΕ για πλήρωση κενών θέσεων θητείας στα Πρότυπα Σχολεία (Π.Σ.) και τα Πειραματικά Σχολεία (ΠΕΙ.Σ.) κατά το σχολικό έτος 2023-2024

proslipseis small

1η ανακοινοποίηση της υπ' αριθμ. 51/ΔΕΠΠΣ/30-06-2023 προκήρυξης διαδικασίας κατάταξης υποψήφιων εκπαιδευτικών ανά Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης (Π.Δ.Ε.) για πλήρωση κενών θέσεων θητείας στα Πρότυπα Σχολεία (Π.Σ.) και τα Πειραματικά Σχολεία (ΠΕΙ.Σ.) κατά το σχολικό έτος 2023-2024 με σειρά προτεραιότητας κατά κλάδο και ειδικότητα ως προς ως προς τα στοιχεία των σχολείων: 1ο ΠΕΙΡ. Δ.Σ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ, ΠΕΙΡ Δ.Σ. ΣΕΡΡΩΝ, 2ο 2/Θ ΠΕΙΡ. ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ, 1ο ΠΕΙΡ. Δ.Σ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ, 5ο ΠΡΟΤ. ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Προκήρυξη διαδικασίας κατάταξης υποψήφιων εκπαιδευτικών ανά ΠΔΕ για πλήρωση κενών θέσεων θητείας στα Πρότυπα Σχολεία (Π.Σ.) και τα Πειραματικά Σχολεία (ΠΕΙ.Σ.) κατά το σχολικό έτος 2023-2024