Πρόσκληση υποβολής αιτήσεων αποφοίτων των τμημάτων μαθητείας και εκπαιδευτικών για συμμετοχή στο Προπαρασκευαστικό Πρόγραμμα Πιστοποίησης Αποφοίτων στην Π.Δ.Ε. Κεντρικής Μακεδονίας
28032024Πεμ

mathiteia-epal

Πρόσκληση υποβολής αιτήσεων αποφοίτων των τμημάτων μαθητείας και εκπαιδευτικών για συμμετοχή στο Προπαρασκευαστικό Πρόγραμμα Πιστοποίησης Αποφοίτων των Φάσεων A', Β', Γ' και Δ' του «Μεταλυκειακού Έτους-Τάξης Μαθητείας» των ΕΠΑ.Λ., καθώς και των Πιλοτικών Τάξεων μαθητείας στην Π.Δ.Ε. Κεντρικής Μακεδονίας

Προθεσμία υποβολής αιτήσεων συμμετοχής αποφοίτων

Οι ενδιαφερόμενοι απόφοιτοι μπορούν να υποβάλουν αιτήσεις από την 07/01/2021 έως την 15/01/2021. Η αίτηση καθώς και τα απαραίτητα δικαιολογητικά υποβάλλονται ηλεκτρονικά από τους ενδιαφερόμενους στη διεύθυνση e-mathiteia.minedu.gov.gr, σύμφωνα με τις οδηγίες που θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα του Πληροφοριακού Συστήματος Μαθητείας.

Προθεσμία Υποβολής αιτήσεων επιμορφωτών εκπαιδευτικών

Οι ενδιαφερόμενοι επιμορφωτές εκπαιδευτικοί μπορούν να υποβάλουν ηλεκτρονικά αιτήσεις από την 07/01/2021 έως την 15/01/2021 στη διεύθυνση e-mathiteia.minedu.gov.gr, σύμφωνα με τις οδηγίες που θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα του Πληροφοριακού Συστήματος Μαθητείας.

Όλοι οι ενδιαφερόμενοι για την υποβολή των αιτήσεων να διαβάσουν προσεκτικά το επισυναπτόμενο pdf (Πρόσκληση ΠΔΕ Κεντρικής Μακεδονίας)

Download this file (24079 6ΛΣ546ΜΤΛΗ-Π9Ο.pdf)24079 6ΛΣ546ΜΤΛΗ-Π9Ο.pdf[ ]710 kB