ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΓΙΑ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΕΠΑ.Λ και Ε.Κ. ΓΙΑ ΘΕΣΕΙΣ ΕΠΟΠΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΣΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΜΕΤΑΛΥΚΕΙΑΚΟΥ ΕΤΟΥΣ - ΤΑΞΗΣ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ - ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2022-2023
19032024Τρι

mathiteia-epal

Προθεσμία Υποβολής αιτήσεων

Οι ενδιαφερόμενοι θα υποβάλουν ηλεκτρονικά τις αιτήσεις συμμετοχής στο «Μεταλυκειακό Έτος - Τάξη Μαθητείας» από την Πέμπτη 22/9/2022, ώρα 15.00 το μεσημέρι έως και Τρίτη 27/9/2022 και ώρα 12.00 το μεσημέρι.

Διαδικασία Υποβολής αιτήσεων

Η αίτηση καθώς και τα απαραίτητα δικαιολογητικά υποβάλλονται ηλεκτρονικά από τους ενδιαφερόμενους στη διεύθυνση e-mathiteia.minedu.gov.gr σύμφωνα με τις οδηγίες που αναρτώνται στην ιστοσελίδα του Πληροφοριακού Συστήματος Διαχείρισης Μαθητείας.

Στην αίτηση τους οι υποψήφιοι δηλώνουν επίσης με σειρά προτεραιότητας έως και δύο ΕΠΑ.Λ.-ειδικότητες από την κατάσταση των ΕΠΑ.Λ.-ειδικοτήτων του επισυναπτόμενου Πίνακα Α.

Download this file (16680 649546ΜΤΛΗ-7ΛΒ.pdf)16680 649546ΜΤΛΗ-7ΛΒ.pdf[ ]184 kB