ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΠΡΟΤΊΜΗΣΗΣ ΕΙΔΙΚΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΕΕΠ

ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΠΡΟΤΊΜΗΣΗΣ ΕΙΔΙΚΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΕΕΠ

eep-ebp

ΥποβολΗ δηλΩσεων προτίμησης ΕιδικοΥ ΕκπαιδευτικοΥ ΠροσωπικοΥ ΕΕΠ

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας, καλεί τους υποψήφιους αναπληρωτές Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού οι οποίοι έχουν σειρά κατάταξης στον κάτωθι πίνακα υποψηφίων ανά κλάδο, να καταθέσουν δηλώσεις προτίμησης για την κάλυψη των λειτουργικών κενών σε ΣΜΕΑΕ και σχολικές μονάδες γενικής παιδείας.

Οι υποψήφιοι που καλούνται, οφείλουν να υποβάλουν δήλωση προτίμησης ή υπεύθυνη δήλωση άρνησης σύμφωνα με την ΥΑ 65475/Δ3/20-04-2017 με θέμα «Πρόσκληση υποψηφίων ?.» στην οποία ρητά αναφέρεται «Η τοποθέτηση γίνεται ύστερα από δήλωσή τους στα υπάρχοντα λειτουργικά κενά.»

ΚΛΑΔΟΣ

ΠΕ30

Από 1 έως90

-

ΣΗΜΕΙΩΣΗ για τους υποψηφίους κλάδου ΠΕ30 ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΩΝ : Σας ενημερώνουμε ότι στις 2 Σχολικές Μονάδες Γενικής Παιδείας της Δ/νσης Α/θμιας Εκπ/σης Δυτικής Θεσσαλονίκης και στις 4 Σχολικές Μονάδες Γενικής Παιδείας της Δ/νσης Α/θμιας Εκπ/σης Ημαθίας οι προσληφθέντες θα ασκούν τα καθήκοντά τους στις αντίστοιχες Τάξεις Υποδοχής ΖΕΠ (Ζώνες Εκπαιδευτικής Προτεραιότητας). (Σχετικές αποφάσεις: ΑΠ 118066/Δ1/12-07-2017 ΦΕΚ 2639Β, ΑΠ 144073/Δ1/01-09-2017, ΑΠ 19780/08-09-2017 ΑΔΑ: 6ΧΗΠ4653ΠΣ)

Οι υποψήφιοι έχουν τη δυνατότητα να υποβάλλουν τη δήλωση προτίμησης είτε ηλεκτρονικά είτε και ιδιοχείρως.

ΠΡΟΣΟΧΗ: ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΔΕΚΤΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΘΑ ΑΠΟΣΤΑΛΟΥΝ ΜΕ FAX ή με EMAIL

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΗΛΩΣΗΣ

Οι δηλώσεις θα υποβληθούν ηλεκτρονικά μέσω της νέας εφαρμογής Δηλώσεων Προτίμησης ΕΕΠ-ΕΒΠ που φιλοξενείται στην ιστοσελίδα της ΠΔΕ Κεντρικής Μακεδονίας στην ηλεκτρονική διεύθυνση http://srv-kmaked.pde.sch.gr από την Δευτέρα 11/9/2017 έως και την Τετάρτη 13/9/2017. Αναλυτικές οδηγίες χρήσης ΕΔΩ.

Η εφαρμογή δήλωσης προτιμήσεων θα είναι διαθέσιμη όλο το 24ωρο. Επειδή κατά αυτή φάση των προσλήψεων είναι πιθανόν να παρατηρηθούν καθυστερήσεις στην ηλεκτρονική πλατφόρμα λόγω της μαζικής προσπάθειας πρόσβασης. Προκειμένου να αποφευχθεί πιθανή ταλαιπωρία προτείνουμε στους υποψήφιους να επιχειρούν την είσοδο τους και κατά τις βραδινές ώρες.

Σας ενημερώνουμε ότι λόγω της διενέργειας των Επαναληπτικών Πανελλαδικών εξετάσεων και των εξετάσεων ειδικής κατηγορίας, δεν θα είναι εφικτή η πρόσβαση στην ιστοσελίδα της ΠΔΕ Κεντρικής Μακεδονίας εκτάκτως σήμερα Δευτέρα από 15:30 έως 17:30, αύριο Τρίτη από 12:00 έως 14:00 και την Τετάρτη από 12:00 έως 14:00.

Για την είσοδο στην εφαρμογή οι υποψήφιοι χρησιμοποιούν ως όνομα χρήστη τον Αριθμό Φορολογικού τους Μητρώου (ΑΦΜ) και ως κωδικό χρήστη το αριθμητικό μέρος της Αστυνομικής τους Ταυτότητας.

Για κάθε υποψήφιο εμφανίζονται οι διαθέσιμες σχολικές μονάδες ανάλογα με την αρχική δήλωση προτιμήσεων περιοχών, όπως αυτή είχε υποβληθεί με την αίτηση πρόσληψης.

Υπενθυμίζουμε ότι οι υποψήφιοι υποχρεούνται να δηλώσουν όλες τις σχολικές μονάδες που εμφανίζονται στην ατομική τους καρτέλα.

ΙΔΙΟΧΕΙΡΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΗΛΩΣΗΣ

Σε περίπτωση που δεν υπάρχει δυνατότητα πρόσβασης στο διαδίκτυο, οι ενδιαφερόμενοι θα μπορούν να υποβάλουν αποκλειστικά αυτοπροσώπως τη δήλωση τους (βλ. συνημμένο αρχείο) στην ΠΔΕ Κεντρικής Μακεδονίας Δ/νσης Εκπ/σης Κεντρικής Μακεδονίας, Λεωφ. Γεωργικής Σχολής 65 ώρες 08:00 έως 15:00 από την Δευτέρα 11/9/2017 έως και την Τετάρτη 13/9/2017. Υπενθυμίζουμε ότι οι υποψήφιοι υποχρεούνται να δηλώσουν όλες τις σχολικές μονάδες στην αντίστοιχη ομάδα Διεύθυνσης, σύμφωνα με τη δήλωση προτίμησης Διευθύνσεων που υπέβαλαν με την αίτησή τους. Με την αλλαγή ομάδας διεύθυνσης η αρίθμηση των σχολικών μονάδων θα πρέπει να αρχίζει πάντα από το 1.

ΟΜΑΔΕΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΩΝ

• ΔΕ και ΠΕ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
    • ΔΕ και ΠΕ ΗΜΑΘΙΑΣ
    • ΔΕ και ΠΕ ΚΙΛΚΙΣ
    • ΔΕ και ΠΕ ΠΕΛΛΑΣ
    • ΔΕ και ΠΕ ΠΙΕΡΙΑΣ
    • ΔΕ και ΠΕ ΣΕΡΡΩΝ
    • ΔΕ και ΠΕ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΑΡΝΗΣΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ

Οι υποψήφιοι που δεν επιθυμούν να προσληφθούν για το σχολικό έτος 2017-2018 σε δομές αρμοδιότητας της Περ/κής Δ/νσης Εκπ/σης Κεντρικής Μακεδονίας οφείλουν να υποβάλουν υπεύθυνη δήλωση άρνησης πρόσληψης (βλ. συνημμένο αρχείο). Η υπεύθυνη δήλωση υποβάλλεται είτε αυτοπροσώπως στην Περιφερειακή Διεύθυνση Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας Λεωφ. Γεωργικής Σχολής 65 είτε με fax στον αριθμό 2310474328. Στην περίπτωση άρνησης ο ενδιαφερόμενος διαγράφεται από τους οριστικούς πίνακες υποψηφίων του τρέχοντος σχολικού έτους 2017-2018.

Για τεχνική βοήθεια μπορείτε να απευθύνεστε στα τηλέφωνα 2310474823, 2310474837.

Η περαιτέρω ενημέρωση των υποψηφίων για την διαδικασία της πρόσληψης (δηλαδή την αναγγελία πρόσληψης στις αρμόδιες Δ/νσεις Εκπ/σης και την υπογραφή σύμβασης στην ΠΔΕ Κεντρικής Μακεδονίας) θα γίνει μόνο μέσω ανακοίνωσης στην παρούσα ιστοσελίδα.

Σας ευχαριστούμε για την συμμετοχή και σας ευχόμαστε καλή σχολική χρονιά.

Πληροφοριακό αρχείο ανασύστασης ΣΔΕΥ εδώ