Ανακοινοποίηση: Υποβολή Δηλώσεων Προτίμησης ΕEΠ-ΕΒΠ

eidiki agogi 2019a

Υποβολή Δηλώσεων Προτίμησης ΕEΠ-ΕΒΠ

1.ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας, καλεί τους υποψήφιους αναπληρωτές ΕΕΠ & ΕΒΠ οι οποίοι ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΣΛΗΦΘΕΙ ΩΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΣΕ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ και έχουν σειρά κατάταξης όπως εμφανίζεται στον παρακάτω πίνακα:

ΚΛΑΔΟΣ

ΕΩΣ ΣΕΙΡΑ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ 2019-2020

ΕΩΣ ΣΕΙΡΑ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ 2018-2019

ΕΒΠ

ΠΕ23 ΨΥΧΟΛΟΓΩΝ

160 ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ

215 ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ

ΠΕ25 ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΝΟΣΗΛΕΥΤΩΝ

220 ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ

267 ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ

ΠΕ30 ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΩΝ

20 ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ

23 ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ

να καταθέσουν δηλώσεις προτίμησης για την κάλυψη των λειτουργικών κενών σε σχολικές μονάδες γενικής παιδείας, ΣΜΕΑΕ, ΚΕΣΥ και ΕΔΕΑΥ.

Οι υποψήφιοι που καλούνται, οφείλουν να υποβάλουν δήλωση προτίμησης ή υπεύθυνη δήλωση άρνησης σύμφωνα με την ΥΑ 56267/Ε4/05-04-2018 με θέμα «Πρόσκληση υποψηφίων...» στην οποία ρητά αναφέρεται «Οι υποψήφιοι προς πρόσληψη και προκειμένου να τοποθετηθούν καλούνται (...) να δηλώσουν τις προτιμήσεις τους στα υπάρχοντα λειτουργικά κενά σύμφωνα με την αίτησή τους, προκειμένου να αναλάβουν καθήκοντα σε τακτή από την πρόσκλησή τους ημερομηνία».

Οι προσλήψεις θα πραγματοποιηθούν στα πλαίσια των Πράξεων:

• «Πρόγραμμα εξειδικευμένης εκπαιδευτικής υποστήριξης για την ένταξη μαθητών με αναπηρία ή/και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες, σχολικό έτος 2019-2020», με κωδικό ΟΠΣ: 5047057 (ΕΠΒ, ΠΕ25 Σχολικών Νοσηλευτών)
  • «Εξειδικευμένη εκπαιδευτική υποστήριξη για την ένταξη μαθητών με αναπηρία ή/και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες, σχολικό έτος 2019-2020», με κωδικό ΟΠΣ 5047097 (ΠΕ25 Σχολικών Νοσηλευτών)
  • «ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΙΚΩΝ ΔΟΜΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ, 2019-2020» με κωδικό ΟΠΣ 5048220 (ΠΕ23 Ψυχολόγων, ΠΕ30 Κοινωνικών Λειτουργών)
  • «Ενιαίος Τύπος Ολοήμερου Δημοτικού Σχολείου, 2019-2020», με κωδικό ΟΠΣ 5047065 (ΠΕ 23 Ψυχολόγων)
  • «Πρόγραμμα μέτρων εξατομικευμένης υποστήριξης μαθητών με αναπηρίες ή/και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες, σχολικό έτος 2019-2020» με κωδικό ΟΠΣ 5047082 (ΕΒΠ, ΠΕ25 Σχολικών Νοσηλευτών)
    • ΔΕ και ΠΕ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
    • ΔΕ και ΠΕ ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
    • ΔΕ και ΠΕ ΗΜΑΘΙΑΣ
    • ΔΕ και ΠΕ ΚΙΛΚΙΣ
    • ΔΕ και ΠΕ ΠΕΛΛΑΣ
    • ΔΕ και ΠΕ ΠΙΕΡΙΑΣ
    • ΔΕ και ΠΕ ΣΕΡΡΩΝ
    • ΔΕ και ΠΕ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
    • 1 ο Κ.Ε.Σ.Υ. Α΄ Θεσσαλονίκης
    • 2 ο Κ.Ε.Σ.Υ. Α΄ Θεσσαλονίκης
    • 1 ο Κ.Ε.Σ.Υ. Β΄ Θεσσαλονίκης
    • 2 ο Κ.Ε.Σ.Υ. Β΄ Θεσσαλονίκης
    • Κ.Ε.Σ.Υ. Ημαθίας
    • Κ.Ε.Σ.Υ. Κιλκίς
    • Κ.Ε.Σ.Υ. Πέλλας
    • Κ.Ε.Σ.Υ. Πιερίας
    • Κ.Ε.Σ.Υ. Σερρών
    • Κ.Ε.Σ.Υ. Χαλκιδικής

Τα λειτουργικά κενά θα καλυφθούν ανάλογα με τις διαθέσιμες πιστώσεις.

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΗΛΩΣΗΣ

Οι δηλώσεις θα υποβληθούν ηλεκτρονικά μέσω της εφαρμογής Δηλώσεων Προτίμησης ΕΕΠ - ΕΒΠ που φιλοξενείται στην ιστοσελίδα της ΠΔΕ Κεντρικής Μακεδονίας στην ηλεκτρονική διεύθυνση:

από σήμερα Δευτέρα 21/10/2019 έως και Τετάρτη 23/10/2019.

Αναλυτικές οδηγίες χρήσης στο επισυναπτόμενο αρχείο.

Η εφαρμογή δήλωσης προτιμήσεων θα είναι διαθέσιμη όλο το 24ωρο.

Για την είσοδο στην εφαρμογή οι υποψήφιοι χρησιμοποιούν ως όνομα χρήστη τον Αριθμό Φορολογικού τους Μητρώου (ΑΦΜ) και ως κωδικό χρήστη το αριθμητικό μέρος της Αστυνομικής τους Ταυτότητας.

Για κάθε υποψήφιο εμφανίζονται οι διαθέσιμες σχολικές μονάδες ανάλογα με τη δήλωση προτιμήσεων περιοχών όπως αυτή είχε υποβληθεί στην Π.Δ.Ε. Κεντρικής Μακεδονίας.

Υπενθυμίζουμε ότι οι υποψήφιοι υποχρεούνται να δηλώσουν όλες τις σχολικές μονάδες που εμφανίζονται στην ατομική τους καρτέλα.

ΟΜΑΔΕΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΩΝ (κατά περίπτωση)

ΑΡΝΗΣΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ

Οι υποψήφιοι που δεν επιθυμούν να προσληφθούν για το σχολικό έτος 2019-2020 σε δομές αρμοδιότητας της Περ/κής Δ/νσης Εκπ/σης Κεντρικής Μακεδονίας οφείλουν να υποβάλουν υπεύθυνη δήλωση άρνησης πρόσληψης (βλ. συνημμένο αρχείο). Η υπεύθυνη δήλωση υποβάλλεται είτε αυτοπροσώπως στην Περιφερειακή Διεύθυνση Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας Λεωφ. Γεωργικής Σχολής 65 είτε με fax στον αριθμό 2310474328. Στην περίπτωση άρνησης ο ενδιαφερόμενος διαγράφεται από τους οριστικούς πίνακες υποψηφίων του τρέχοντος σχολικού έτους.

Για τεχνική βοήθεια μπορείτε να απευθύνεστε στο mail: kmakedpde.eepebp@gmail.com

ΠΡΟΣΟΧΗ: ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΔΕΚΤΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΘΑ ΑΠΟΣΤΑΛΟΥΝ ΜΕ FAX ή με EMAIL

ΠΡΟΣΟΧΗ

Η ενημέρωση των ενδιαφερομένων για οποιοδήποτε θέμα, θα γίνεται

ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ και ΜΟΝΟ μέσω της ιστοσελίδας της ΠΔΕ Κεντρικής Μακεδονίας.