24042024Τετ

perif

ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΟΔΗΓΩΝ ΚΑΙ ΣΥΝΟΔΩΝ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΛΕΩΦΟΡΕΙΩΝ

Μετά την κατάρτιση των πινάκων κατάταξης υποψηφίων οδηγών και συνοδών σχολικών λεωφορείων για την κάλυψη εποχικών ή παροδικών αναγκών των Σχολικών Μονάδων Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης της Περιφερειακής Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας & Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας και λαμβάνοντας υπόψη τη σειρά των προτιμήσεων στις αιτήσεις των υποψηφίων, καλούνται να παρουσιαστούν στις κατά τόπους Δ/νσεις Εκπαίδευσης από την Πέμπτη 22-10-2020 προκειμένου να παραλάβουν Παραπεμπτικό Έγγραφο της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας προς παθολόγο ή γενικό ιατρό και ψυχίατρο και σχετική Υπεύθυνη Δήλωση, οι παρακάτω υποψήφιοι:

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΕ ΟΔΗΓΩΝ

ΕΥΘΥΜΙΟΣ

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

ΔΔΕ ΣΕΡΡΩΝ

Οι Υποψήφιοι θα πρέπει να προσκομίσουν

1. Υπεύθυνη Δήλωση περί:

Α) μη άσκησης Ποινικής Δίωξης

Β) μη συνταξιοδότησης

Γ) μη άσκησης κατ' επάγγελμα εμπορίας

2. Τίτλοι Σπουδών (σε περίπτωση ξενόγλωσσου πτυχίου και μετάφραση, ΔΟΑΤΑΠ και απολυτήριο ελληνικού Λυκείου)

3. Αστυνομικό Δελτίο Ταυτότητας ή έγγραφο που πιστοποιεί την ιθαγένεια

4. Πρωτότυπες Ιατρικές Γνωματεύσεις Παθολόγου ή Γενικού Ιατρού και Ψυχιάτρου του τελευταίου διμήνου ότι μπορεί να ασκεί τα καθήκοντά του

5. Άδεια άσκησης επαγγέλματος (Άδεια οδήγησης)

6. Πιστοποιητικό Στρατολογίας

7. Φωτοτυπία της πρώτης σελίδας Βιβλιαρίου Εθνικής Τράπεζας

8. Πρόσφατο Πιστοποιητικό Οικογενειακής Κατάστασης (μόνο εφόσον υπάρχουν τέκνα)

9. Αποδεικτικά έγγραφα για ΑΦΜ, ΑΜΑ, ΑΜΚΑ

Οι υποψήφιοι θα πρέπει να προσκομίσουν τα παραπάνω δικαιολογητικά στις ανωτέρω Διευθύνσεις Εκπαίδευσης, το αργότερο μέχρι την Τρίτη 27-10-2020 προκειμένου να συνεχιστεί η διαδικασία των προσλήψεων. Σε περίπτωση μη υποβολής των απαραίτητων δικαιολογητικών, η πρόσληψη δεν πραγματοποιείται.

Επισημαίνεται ότι οι υποψήφιοι που συμμετέχουν στη διαδικασία πρόσληψης με περισσότερες της μίας προτιμήσεις, εφόσον δεν αποδεχθούν ρητά ή σιωπηρά τη θέση πρόσληψης στην οποία επιλέγονται, θεωρείται ότι παραιτούνται από όλες τις προτιμήσεις τους και ως εκ τούτου διαγράφονται από τους οικείους πίνακες κατάταξης.