Ορισμός διαγωνιστικών κέντρων και συγκρότηση Επιτροπών για τη διεξαγωγή του διαγωνισμού στο πλαίσιο του Προγράμματος EUROSCOLA 2015-2016, σε επίπεδο Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Κ. Μακεδονίας
18042024Πεμ

Ορίζουμε διαγωνιστικά κέντρα και Επιτροπές για τη διενέργεια του διαγωνισμού στο πλαίσιο του Προγράμματος EUROSCOLA 2015-2016, στις Διευθύνσεις Εκπαίδευσης αρμοδιότητάς μας, ως ακολούθως:

Διεύθυνση Δ.Ε. Ανατολικής Θεσσαλονίκης:
- Διαγωνιστικό Κέντρο: 15ο ΓΕ.Λ. Θεσσαλονίκης, Καρόλου Ντηλ 24, τηλ. 2310 231-358. Επιτροπή: Πρόεδρος: Βαζούρα Ζωή, Δ/ντρια του 15ου ΓΕ.Λ. Θεσσαλονίκης. Μέλη: Σαχπατζίδης Χρήστος και Παγωνά Γεωργία, εκπαιδευτικοί του 15ου ΓΕ.Λ. Θεσσαλονίκης.

Διεύθυνση Δ.Ε. Δυτικής Θεσσαλονίκης:
- Διαγωνιστικό Κέντρο: 2o ΓE.Λ. Πολίχνης, Λεωφόρος Στρατού 129, 2310 652-566. Επιτροπή: Πρόεδρος: Παπαδημητρίου Ευθύμιος, Δ/ντής του 2oυ ΓΕ.Λ. Πολίχνης. Μέλη: Παπαδοπούλου Ευλαμπία και Καδακόπουλος Θεοδόσιος, εκπαιδευτικοί του 2oυ ΓE.Λ. Πολίχνης.

Διεύθυνση Δ.Ε. Ημαθίας:
1. Διαγωνιστικό Κέντρο: 2ο ΓΕ.Λ. Βέροιας, Σ. Πετρούλα και Πλατεία Μακεδ. Αγώνα, Βέροια, τηλ. 23310 29-001. Επιτροπή: Πρόεδρος: Σωτηρίου Δέσποινα, Δ/ντρια του 2ου ΓΕ.Λ. Βέροιας. Μέλη: Τσικερδάνος Κωνσταντίνος και Δεδικούση Μαρία, εκπαιδευτικοί του 2ου ΓΕ.Λ. Βέροιας.
2. Διαγωνιστικό Κέντρο: 1ο ΓΕ.Λ. Αλεξάνδρειας, Ελ. Βενιζέλου 97, Αλεξάνδρεια, τηλ. 23330 22-025. Επιτροπή: Πρόεδρος: Παπαποστόλου Γεωργία, Δ/ντρια του 1ου ΓΕ.Λ. Αλεξάνδρειας. Μέλη: Τζιμπουρογιάννη Ολυμπία και Τσιαπανίτη Στέλλα, εκπαιδευτικοί του 1ου ΓΕ.Λ. Αλεξάνδρειας.
3. Διαγωνιστικό Κέντρο: 1ο ΓΕ.Λ. Νάουσας, Τέρμα Φιλώτα Κοκκίνου, Νάουσα, τηλ. 23320 27-250. Επιτροπή: Πρόεδρος: Κουφοπάνου Βησσαρία, Δ/ντρια του 1ου ΓΕ.Λ. Νάουσας. Μέλη: Σαμόγλου Εμμανουήλ, Κοσμίδου Μάρθα και Τσιχλακίδου Σοφία, εκπαιδευτικοί του 1ου ΓΕ.Λ. Νάουσας.

Διεύθυνση Δ.Ε. Πέλλας:
1. Διαγωνιστικό Κέντρο: 2ο ΓΕ.Λ. Έδεσσας, Μελίνας Μερκούρη 18, τηλ. 23810 28-188. Επιτροπή: Πρόεδρος: Κλείτσας Δημήτριος, Δ/ντής του 2ου ΓΕ.Λ. Έδεσσας. Μέλη: Τσέκου Ευαγγελία και Λιάνδη Πελαγία, εκπαιδευτικοί του 2ου ΓΕ.Λ. Έδεσσας.
2. Διαγωνιστικό Κέντρο: 3ο ΓΕ.Λ. Γιαννιτσών, Πενταπλάτανος, Γιαννιτσά, τηλ. 23820 83-311. Επιτροπή: Πρόεδρος: Δημητρίου Γεώργιος, Δ/ντής του 3ου ΓΕ.Λ. Γιαννιτσών. Μέλη: Kάζογλου Χρυσαυγή και Τζιάλη Ελένη, εκπαιδευτικοί του 3ου ΓΕ.Λ. Γιαννιτσών.

Διεύθυνση Δ.Ε. Πιερίας:
-Διαγωνιστικό Κέντρο: 5ο ΓΕ.Λ. Κατερίνης, Ηπείρου 10, τηλ. 23510 46-177, Κατερίνη. Επιτροπή: Πρόεδρος: Παπαργυρίου Αλέξανδρος, Δ/ντής του 5ου ΓΕ.Λ. Κατερίνης. Μέλη: Παππά Μυράντα, Υπεύθυνη Γραφείου Καινοτόμων Δράσεων της Δ/νσης Δ.Ε. Πιερίας και Αναγνώστη Δήμητρα, Δ/ντρια του 2ου ΓΕ.Λ. Κατερίνης.

Διεύθυνση Δ.Ε. Σερρών:
- Διαγωνιστικό Κέντρο: Μουσικό Σχολείο Σερρών, 1ο χ.λ.μ. Σερρών-Νεοχωρίου, τηλ. 23210 35-353. Επιτροπή: Πρόεδρος: Βουδούρης Γεώργιος, Δ/ντής του Μουσικού Σχολείου Σερρών. Μέλη: Σκέμπερη Ευαγγελία, εκπαιδευτικός του Μουσικού Σχολείου Σερρών, Αραμπατζή Θεοδώρα, εκπαιδευτικός του Μουσικού Σχολείου Σερρών, Δημητρανόπουλος Αναστάσιος, εκπαιδευτικός του 1ου ΓΕ.Λ. Σερρών και Γκένιου Θεοδώρα, εκπαιδευτικός του ΓΕ.Λ. Πεντάπολης Σερρών.

Διεύθυνση Δ.Ε. Χαλκιδικής:
1. Διαγωνιστικό Κέντρο:ΕΠΑ.Λ. Πολυγύρου, Σταδίου 1, Πολύγυρος,  τηλ.  23710 22-941. Επιτροπή: Πρόεδρος: Ρηγοπούλου Δήμητρα, Δ/ντρια του ΓΕ.Λ. Πολυγύρου. Μέλη: Καραπαίου Λεμονιά και Φρόνη-Παναγιωτοπούλου Αμαλία, εκπαιδευτικοί του ΓΕ.Λ. Πολυγύρου.
2. Διαγωνιστικό Κέντρο: ΓΕ.Λ. Ν. Μουδανίων, Αλεξανδρίδη 61, Νέα Μουδανιά, τηλ. 23730 21-351. Επιτροπή: Πρόεδρος: Πολίτου-Γιαννούστα Κρυστάλλω, Δ/ντρια του ΓΕ.Λ. Ν. Μουδανίων. Μέλη: Κόραβος Φίλιππος και Μαλακούδης Γεώργιος , εκπαιδευτικοί του ΓΕ.Λ. Ν. Μουδανίων.

Σύμφωνα με το με αριθμ. πρωτ. 49829/Δ2/26-03-2015 έγγραφο του Υ.ΠΟ.ΠΑΙ.Θ., δεν προβλέπεται αποζημίωση για τους εκπαιδευτικούς που θα υποστηρίξουν τη διεξαγωγή του Διαγωνισμού EUROSCOLA.