Πρόσκληση σε ενημερωτική-επιμορφωτική συνάντηση για τους εκπαιδευτικούς κλ. ΠΕ01 της Δ/νσης Δ.Ε. Ανατολικής Θεσσαλονίκης
28032024Πεμ

SXOLSYMB

Κυρίες και κύριοι συνάδελφοι, σας προσκαλούμε στην ενημερωτική ? επιμορφωτική συνάντηση των Θεολόγων καθηγητών της ΔΔΕ Δυτικής, που θα πραγματοποιηθεί στις 27 Σεπτεμβρίου 2016, ημέρα Τρίτη και ώρα 12:00-14:00 στο 4ο ΓΕΛ Καλαμαριάς, Αίθουσα Αμφιθεάτρου (Μεγάλου Αλεξάνδρου και Ανατολικής Θράκης 7, Πεζόδρομος ? Βότση). Το θέμα της ενημερωτικής ? επιμορφωτικής συνάντησης θα είναι: «Οι αλλαγές στο Γυμνάσιο ? Νέα Προγράμματα Σπουδών στο ΜτΘ (Γυμνάσιο & Λύκειο) ? Οδηγός Εκπαιδευτικού στο ΜτΘ (Γυμνάσιο & Λύκειο) ? Διδακτικό Υλικό». Παρακαλούνται οι Διευθυντές των σχολείων να ενημερώσουν ενυπόγραφα τους εκπαιδευτικούς ΠΕ01 και να τροποποιήσουν τα ωρολόγια προγράμματα, έτσι ώστε να μην υπάρξει απώλεια διδακτικών ωρών. Η συμμετοχή των εκπαιδευτικών είναι προαιρετική και η μετακίνησή τους θα γίνει χωρίς δαπάνη για το δημόσιο.

Οι Σχολικοί Σύμβουλοι Θεολόγων
Δρ. Ελένη Μιχαλοπούλου