Πρόσκληση των φιλολόγων των Ημερήσιων και Εσπερινών Γυμνασίων σε επιμορφωτική ημερίδα του Σχολικού Συμβούλου ΠΕ02, Γεωργιάδη Μιχαήλ
16042024Τρι

SXOLSYMB

Παρακαλούνται οι φιλόλογοι των Ημερήσιων και Εσπερινών Γυμνασίων αρμοδιότητας ΔΔΕ Χαλκιδικής να παρακολουθήσουν την επιμορφωτική ημερίδα, με θέμα «οι αλλαγές στο Γυμνάσιο και ο εξορθολογισμός της ύλης στα φιλολογικά μαθήματα»», που διοργανώνει ο Σχολικός Σύμβουλος των φιλολόγων, Μιχαήλ Γεωργιάδης, υπό την προϋπόθεση ότι δεν θα δημιουργηθεί πρόβλημα στη λειτουργία των σχολείων. Η επιμορφωτική ημερίδα θα διεξαχθεί στο ΕΠΑΛ Πολυγύρου, τη Δευτέρα 3-10-2016, από τις 12.00 έως και 14.00. Στην ημερίδα, οι εισηγήσεις του σχολικού συμβούλου θα αναφερθεί στις Οδηγίες για τα διδακτικά αντικείμενα της Νέας Ελληνικής Γλώσσας, της Λογοτεχνίας, της Αρχαίας Ελληνικής Γλώσσας και των Αρχαίων Ελληνικών Κειμένων από μετάφραση. Παρακαλούνται οι κκ. Διευθυντές/τριες των Γυμνασίων να διευκολύνουν τους φιλολόγους στην παρακολούθηση της ημερίδας κάνοντας, όπου χρειασθεί, τις κατάλληλες αλλαγές στο Πρόγραμμα, προκειμένου να μη χαθούν διδακτικές ώρες. Η συμμετοχή των εκπαιδευτικών στην ημερίδα είναι προαιρετική και τυχόν μετακίνησή τους θα γίνει χωρίς δαπάνη για το δημόσιο.

Ο Σχολικός Σύμβουλος των Φιλολόγων ΠΕ Χαλκιδικής
Γεωργιάδης Μιχαήλ