Πρόσκληση εκπαιδευτικών Γερμανικής Π.Ε. Ανατολικής Θεσσαλονίκης

Πρόσκληση εκπαιδευτικών Γερμανικής Π.Ε. Ανατολικής Θεσσαλονίκης

SXOLSYMB

Liebe DaF Kolleginnen!
Σας προσκαλώ σε επιμορφωτική συνάντηση με θέμα: «Εφαρμογή του Ενιαίου Προγράμματος Σπουδών των Ξένων Γλωσσών - ΕΠΣ-ΞΓ?Οδηγίες για το περιεχόμενο, την οργάνωση των μαθημάτων και την Γλωσσομάθεια» Η επιμορφωτική συνάντηση θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα, 24 Οκτωβρίου 2016 και ώρα 12.30 ? 14.30 στο 88ο Δημοτικό Σχολείο Θεσσαλονίκης. Η μετακίνηση των εκπαιδευτικών δε θα βαρύνει το Δημόσιο. Παρακαλούνται οι κ.κ. Διευθυντές/ντριες των Σχολικών μονάδων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης να ενημερώσουν ενυπόγραφα τους/τις εκπαιδευτικούς ΠΕ07 και να διευκολύνουν την προσέλευσή τους όπως προβλέπεται.

Με συναδελφικούς χαιρετισμούς κι εκτίμηση
Γιάννα Κερκινοπούλου
Σχολική Σύμβουλος Γερμανικής