Έκφραση συγχαρητηρίων για τη βράβευση του ΔΣ Ζερβοχωρίων
28032024Πεμ

Έκφραση συγχαρητηρίων για τη βράβευση του ΔΣ Ζερβοχωρίων

SXOLSYMB

Στη διάρκεια του τριήμερου ετήσιου Ευρωπαϊκού συνεδρίου, του Ευρωπαϊκού προγράμματος eTwinning, που πραγματοποιήθηκε στην Αθήνα, από τις 27 έως και τις 29 Οκτωβρίου 2016, η Δασκάλα Παπαρδέλη Μελαχροινή, του ΔΣ Ζερβοχωρίων Χαλκιδικής, βραβεύτηκε με το ειδικό βραβείο «Μαρία Κιουρί» για τη συμμετοχή της στο έργο με τίτλο ?Young scientist? (http://users.sch.gr/aparaske/site5/wordpress/?p=3266 ). Το έργο υλοποίησε η παραπάνω εκπαιδευτικός με τους μαθητές της Ε΄ τάξης του Σχολείου το σχολικό έτος 2014-2015 και η βράβευση έχει ιδιαίτερη βαρύτητα στα φετινά Ευρωπαϊκά βραβεία eTwinning, μιας και το Δημοτικό Σχολείο Ζερβοχωρίων και ένα Γυμνάσιο των Αθηνών ήταν τα μοναδικά Ελληνικά σχολεία που κατάφεραν να διακριθούν. Μιας και η παρούσα βράβευση είναι η δεύτερη για την ανωτέρω εκπαιδευτικό, θα ήθελα να εκφράσω τα ολόθερμα συγχαρητήρια στην εκπαιδευτικό Παπαρδέλη Μελαχροινή αλλά και στους μαθητές και μαθήτριες της Ε τάξης που υλοποίησαν τη δράση στα πλαίσια του Ευρωπαϊκού προγράμματος eTwinning, δίνοντας στην εκπαιδευτική κοινότητα ένα δείγμα πολύ καλής πρακτικής και συνεργατικής δουλειάς.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες.
Ο Σχολικός Σύμβουλος
3ης Εκπαιδευτικής Περιφέρειας Π.Ε. Χαλκιδικής
Δρ. Απόστολος Παρασκευάς

Download this file (έκφραση συγχαρητηρίων.doc)έκφραση συγχαρητηρίων.doc[ ]155 kB