Επίσκεψη Περιφερειακού Διευθυντή Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας στο Γαλλικό Σχολείο
28032024Πεμ

galliko-sxoleio

Την Τρίτη 6 Μαρτίου 2018 ο Περιφερειακός Διευθυντής Α/θμιας& Β/θμιαςΕκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας κ. Παναγιώτης Ανανιάδης συνοδευόμενος από τον προϊστάμενο του Τμήματος Επιστημονικής & Παιδαγωγικής Καθοδήγησης κ. Νικόλαο Ακριτίδη, τον πληροφορικό της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας κ. Κω/νο Ηλιάδη και τη σύμβουλο Γαλλικής Γλώσσας Κεντρικής Μακεδονίας κ. Βαρβάρα Χρυσάφη, επισκέφτηκαν το Γαλλικό Σχολείο Θεσσαλονίκης που στεγάζεται στις εγκαταστάσεις του Γαλλικού Ινστιτούτου Θεσσαλονίκης στη Λεωφ. Στρατού 2A. Η αντιπροσωπία έγινε δεκτή από τον Γάλλο πρόξενο στη Θεσσαλονίκη κ.PhilippeRay και τον διευθυντή του Γαλλικού Σχολείου κ.Philippe Mars?, οι οποίοι τους ξενάγησαν στο Γαλλικό Σχολείο και τους ενημέρωσαν σχετικά με το Γαλλικό Αναλυτικό Πρόγραμμα Σπουδών. Η επίσκεψη, που διήρκεσε μία ώρα, πραγματοποιήθηκε μέσα σ? ένα ζεστό και φιλικό κλίμα με την υπόσχεση οι δύο αντιπροσωπείες να ξανασυναντηθούν γρήγορα με σκοπό να εξετάσουν τις δυνατότητες μελλοντικής συνεργασίας τους.