Σύσκεψη Περιφερειακού Διευθυντή Εκπαίδευσης με την Αντιδήμαρχο Παιδείας του Δήμου Θεσσαλονίκης για θέματα σχολικής στέγης
19042024Παρ

ksdc

Την Παρασκευή 4 Οκτωβρίου ο Περιφερειακός Διευθυντής Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας κ. Κόπτσης Αλέξανδρος παραβρέθηκε σε σύσκεψη με υπηρεσιακούς παράγοντες του Δήμου Θεσσαλονίκης, τη Διευθύντρια Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Θεσσαλονίκης και υπεύθυνους για θέματα σχολικής στέγης της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας, μετά από πρόσκληση της Αντιδημάρχου Παιδείας του Δήμου Θεσσαλονίκης κας Ακριτίδου Δήμητρας. Στη σύσκεψη συζητήθηκαν θέματα σχολικής στέγης της περιοχής ευθύνης του Δήμου. Επιπλέον, έγινε προγραμματισμός για την εξασφάλιση των αιθουσών που απαιτούνται για να εφαρμοστεί πλήρως η Δίχρονη Προσχολική Εκπαίδευση στο Δήμο Θεσσαλονίκης το Σχολικό Έτος 2020-2021.