Επίσκεψη Περιφερειακού Διευθυντη Εκπαίδευσης Κ. Μακεδονίας στο Κιλκίς
20042024Σαβ

Επίσκεψη Περιφερειακού Διευθυντη Εκπαίδευσης Κ. Μακεδονίας στο Κιλκίς

KILKIS-ATHMIA

Την Παρασκευή 8 Νοεμβρίου, ο Περιφερειακός Διευθυντής Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας πραγματοποίησε επίσκεψη εργασίας στο Νομό Κιλκίς. Συγκεκριμένα, ο κ. Κόπτσης συναντήθηκε με τον Διευθυντή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης κ. Αθανασόπουλο και το Διευθυντή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης κ. Παπαδόπουλο, αλλά και με Διευθυντές σχολείων, με σκοπό να συζητήσει τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι σχολικές μονάδες του Νομού Κιλκίς. Μετά από γόνιμο διάλογο και παρουσίαση των αντικειμενικών στόχων της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης ο κ. Κόπτσης ευχαρίστησε τους συμμετέχοντες για τη συνεργασία και δήλωσε αισιόδοξος, καθώς καλύφθηκαν όλα τα κενά του Νομού Κιλκίς με τις νέες προσλήψεις.