Δελτίο Τύπου - Επίσκεψη του Περιφερειακού Διευθυντή Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας στο 5ο ΓΕΛ Kαλαμαριάς
16042024Τρι

Τη Δευτέρα 18 Νοεμβρίου ο Περιφερειακός Διευθυντής Εκπαίδευσης επισκέφτηκε το 5ο ΓΕΛ Καλαμαριάς, παρουσία της Διευθύντριας Εκπαίδευσης Ανατολικής Θεσσαλονίκης. Ο κ. Κόπτσης εγκαινιάζει μια νέα εποχή συνεργασίας με τα Σχολεία, τους Διευθυντές, αλλά κυρίως με τους μαθητές. Στόχος της Περιφερειακής Διεύθυνσης είναι να βρίσκεται κοντά στους μαθητές και στους εκπαιδευτικούς, να προλαμβάνει και να αντιμετωπίζει με αμεσότητα τα ζητήματα, που προκύπτουν. Στη συνάντηση συμμετείχαν εκπρόσωποι του Δεκαπενταμελούς συμβουλίου, οι οποίοι συνομίλησαν με τον κ. Κόπτση και ανέπτυξαν τους προβληματισμούς τους σχετικά με τη σχολική ζωή.