Δελτίο Τύπου - Τηλεδιάσκεψη για το παρατηρητήριο
19042024Παρ

Δελτίο Τύπου - Τηλεδιάσκεψη για το παρατηρητήριο

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ-ΤΗΛΕΔΙΑΣΚΕΨΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΡΙΟ

Την Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου πραγματοποιήθηκε τηλεδιάσκεψη της Συντονιστικής Επιτροπής με τις τριμελείς επιτροπές των Διευθύνσεων Εκπαίδευσης της Κεντρικής Μακεδονίας στο πλαίσιο των δράσεων του Παρατηρητηρίου Διαχείρισης Κρίσεων. Αρχικά παρουσιάστηκε αναλυτικά το Παρατηρητήριο Διαχείρισης Κρίσεων από τον κ. Κόπτση, ενώ εκπρόσωποι από τη συντονιστική επιτροπή μίλησαν για το σχεδιασμό των δράσεων ανά θεματική ενότητα. Παράλληλα, οι Διευθύνσεις Εκπαίδευσης ανέλυσαν τον προγραμματισμό και τις δράσεις που έχουν σχεδιαστεί για την τρέχουσα σχολική χρονιά. Εξαιρετικό ενδιαφέρον είχε η προβολή της ηλεκτρονικής εκπαιδευτικής πλατφόρμας ?livewithoutbullying?, που αποσκοπεί στην πρόληψη και αντιμετώπιση περιστατικών ενδοσχολικού και διαδικτυακού εκφοβισμού, που δημιουργήθηκε το 2015 από το ΚΜΟΠ.

τηλεδιασκεψη παρ1

τηλεδιασκεψη παρ2