28032024Πεμ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ 19-08-2020

Τηλεδιάσκεψη με τους Νεους Δντες 180820

Την Τρίτη 18 Αυγούστου στα Γραφεία της ΠΔΕ πραγματοποιήθηκαν διαδοχικές τηλεδιασκέψεις του Περιφερειακού Διευθυντή Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας με τους νέους Διευθυντές Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης. Ο κ. Κόπτσης καλωσόρισε τους νέους Διευθυντές στην ΠΔΕ και συζήτησε μαζί τους διεξοδικά για τον προγραμματισμό του νέου σχολικού έτους θέτοντας χρονοδιάγραμμα των αναγκαίων ενεργειών. Τα θέματα της τηλεδιάσκεψης αφορούσαν στη λειτουργία των Υπηρεσιακών Συμβουλίων και στα προβλήματα που παρουσιάζονται ανά Διεύθυνση. Τέλος, κατατέθηκαν προτάσεις για την αναβάθμιση της παροχής των υπηρεσιών των Διευθύνσεων Εκπαίδευσης. Στη συζήτηση εκφράστηκε η βεβαιότητα πως την 1η Σεπτεμβρίου θα βρίσκονται όλοι οι εκπαιδευτικοί στις θέσεις τους και πως στις 7 Σεπτεμβρίου θα υπάρχει πλήρης ετοιμότητα λειτουργίας όλων στων σχολικών μονάδων της Κεντρικής Μακεδονίας.