Μήνυμα Περιφερειακού Διευθυντή Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας για τη νέα σχολική χρονιά
19032024Τρι

School-

Αγαπητές μαθήτριες και αγαπητοί μαθητές

Αγαπητές και αγαπητοί εκπαιδευτικοί,

Μια νέα σχολική χρονιά ξεκινά με συναισθήματα χαράς και προσμονής.

Κάθε νέο ξεκίνημα είναι μια ελπιδοφόρα αρχή που απαιτεί υψηλούς στόχους και νέα όνειρα για ένα καλύτερο αύριο για την κοινωνία μας.

Οι ευχές όλων μας συνοδεύουν την προσπάθεια των παιδιών μας στο ταξίδι της μάθησης.
Σ' αυτό το ταξίδι των αξιών και της γνώσης συνοδοιπόροι και συμπαραστάτες είναι οι γονείς.

Τα σχολεία μας διαθέτουν εκπαιδευτικούς με εμπειρίες, γνώσεις, υψηλό ηθικό ερέθισμα, ευαισθησία και θέληση για προσφορά.

Ο κοινός μας στόχος είναι ένα σχολείο αναβαθμισμένο και ποιοτικό που θα εξασφαλίζει στη νέα γενιά τις ευκαιρίες και τις δυνατότητες να πετύχουν τους στόχους τους.

Επιστρέφουμε, λοιπόν, στα θρανία με όρεξη και διάθεση για δημιουργία, άξιοι συμπαραστάτες των μαθητών μας.

Ως ΠΔΕ είμαστε δίπλα σας με κάθε τρόπο. θα κάνουμε το καλύτερο που μπορούμε για να δώσουμε στα παιδιά μας τη μόρφωση που δικαιούνται.
Στα παιδιά, στους εκπαιδευτικούς και στους γονείς εύχομαι μέσα από την καρδιά μου καλή κι εποικοδομητική σχολική χρονιά με δύναμη, αισιοδοξία και πάνω απ' όλα υγεία!

Ο Αναπληρωτής Περιφερειακός Διευθυντής

Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας