ΔΙΗΜΕΡΟ ΒΙΩΜΑΤΙΚΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ Για εκπαιδευτικούς ΤΥ ΖΕΠ, ΔΥΕΠ, τάξεων με μικτό πληθυσμό
19042024Παρ

axiologisi-ekpaideutikon

ΔΙΗΜΕΡΟ ΒΙΩΜΑΤΙΚΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ

Για εκπαιδευτικούς ΤΥ ΖΕΠ, ΔΥΕΠ, τάξεων με μικτό πληθυσμό

Βασισμένο στο υλικό: «ΓΕΦΥΡΕΣ: Εργαστήρια για την Ψυχοκοινωνική υποστήριξη παιδιών και εφήβων προσφύγων 8-16 ετών»

12 & 14 Νοεμβρίου 2019

Το Κέντρο Πρόληψης «Δίκτυο Άλφα», ανταποκρινόμενο στην ανάγκη επιμόρφωσης των εκπαιδευτικών που υποδέχονται μαθητές/τριες από ευάλωτες κοινωνικές ομάδες διοργανώνει διήμερο βιωματικό εκπαιδευτικό σεμινάριο με τίτλο: «ΓΕΦΥΡΕΣ: Εργαστήρια για την Ψυχοκοινωνική υποστήριξη παιδιών και εφήβων προσφύγων 8-16 ετών».

Το σεμινάριο απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς που εργάζονται σε Τάξεις Υποδοχής ΖΕΠ, ΔΥΕΠ και τάξεις με μικτό πληθυσμό μαθητών.