Λειτουργία της σχολικής μονάδας - Όλη η εκπαιδευτική νομοθεσία
28032024Πεμ

Λειτουργία της σχολικής μονάδας - Όλη η εκπαιδευτική νομοθεσία

Στην προσπάθειά μας να διευκολύνουμε τους συναδέλφους εκπαιδευτικούς στο έργο τους, συγκεντρώσαμε τα νομοθετήματα και τις διατάξεις εκείνες που ρυθμίζουν τη λειτουργία της σχολικής μονάδας. Ταυτόχρονα, αναρτούμε τηναπόφαση της ΔΟΕ (2013) για τα Εργασιακά δικαιώματα των εκπαιδευτικών της Π.Ε., ώστε να γνωρίζουμε τις θέσεις του Κλάδου και να υπερασπιζόμαστε τις κατακτήσεις μας. Τέλος, επισημαίνουμε πως παραπλεύρως στην ιστοσελίδα μας και στην  ενότητα Κωδικοποιημένη εκπαιδευτική νομοθεσία θα βρείτε ένα πολύτιμο οδηγό για τα καθήκοντα, τα δικαιώματα και τις υποχρεώσεις των εκπαιδευτικών.

Καλή σχολική χρονιά! (2015-2016)

Γιώργος Δημητρακόπουλος

Αιρετός ΠΥΣΠΕ Πειραιά