ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ «ΣΧΟΛΙΚΗ ΒΙΑ ΚΑΙ ΕΚΦΟΒΙΣΜΟΣ» Θεσσαλονίκη, 8 - 10 Απριλίου 2016 - 1η Ανακοίνωση
20042024Σαβ

Σκοπός του Συνεδρίου

Σκοπόςτου Συνεδρίου είναι να προωθηθεί και να προαχθεί γόνιμος και δημιουργικός διάλογος στην εκπαιδευτική κοινότητα σχετικά με τις αιτίες της σχολικής βίας και του εκφοβισμού, καθώς και να τεθούν οι βάσεις ευρύτερων προβληματισμών, ώστε να αναδειχθούν και να συζητηθούν οι προοπτικές αποτελεσματικής διαχείρισης στο επίπεδο της πρόληψης αλλά και της αντιμετώπισής της.

Σε ποιους απευθύνεται

• Μέλη Δ.Ε.Π. και Ε.Π. των ΑΕΙ και ΑΤΕΙ
  • Προπτυχιακούς και Μεταπτυχιακούς Φοιτητές ΑΕΙ και ΑΤΕΙ
  • Στελέχη της εκπαίδευσης