Πανελλαδικές εξετάσεις και προφορική αξιολόγηση
29032024Παρ

Πανελλαδικές εξετάσεις και προφορική αξιολόγηση

panellinies-17

Σας γνωρίζουμε ότι, το Α΄ ΚΕΔΔΥ Θεσσαλονίκης σε συνεργασία με τη Δ/νση Δ/βαθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Θεσσαλονίκης θα πραγματοποιήσει ενημερωτική συνάντηση, την Τετάρτη 10 Μαΐου 2017 και ώρα 09.00-13.30, στο ΕΠΑΛ Καλαμαριάς,  με θέμα «Πανελλαδικές εξετάσεις και προφορική αξιολόγηση» κατά την οποία Πρόεδροι βαθμολογικών, Σχολικοί Σύμβουλοι (ειδικοτήτων), αξιολογητές και εκπαιδευτικοί της Β/θμιας Εκπαίδευσης του Α΄ΚΕΔΔΥ Θεσσαλονίκης, θα παρουσιάσουν σε μαθητές των ΓΕΛ(Δημοσίων και Ιδιωτικών) και των ΕΠΑΛ τη διαδικασία προφορικής αξιολόγησης, θα δοθούν διευκρινήσεις και θα απαντηθούν ερωτήματα (Αριθμ. Έγκρισης 11338/4-5-2017).

ΓΕΛ

9-9.30: Γενικές οδηγίες

9.30-10.30 (Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία, Βιολογία),

10.30-11 (Αρχαία, Ιστορία, Λατινικά)

ΔΙΆΛΕΙΜΜΑ

ΓΕΛ-ΕΠΑΛ

11.15-12 Εκθεση/Αγγλικά/Γερμανικά, Πληροφορική, Αρχές Οικονομικής Θεωρίας & Οργάνωσης

ΕΠΑΛ

12-12.30: Μηχανολογικού Τομέα και Ηλεκτρολογικού-Ηλεκτρονικού Τομέα

ΕΠΙΣΗΜΑΙΝΕΤΑΙ ότι:

Τα κοινά μαθήματα ΓΕΛ και ΕΠΑΛ θα παρουσιαστούν μετά το διάλειμμα.

Οι μαθητές των ΓΕΛ θα προσέλθουν 9πμ και οι μαθητές των ΕΠΑΛ στις 11πμ.