Προκήρυξη Μαθητικού Συνεδρίου Ιστορίας
18042024Πεμ

Προκήρυξη Μαθητικού Συνεδρίου Ιστορίας

1η ανακοίνωση

119921/Γ2/04-10-2012, έγκριση του Υ.ΠΑΙ.Θ.Π.Α.

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας, ειδικότερα το Τμήμα Επιστημονικής και Παιδαγωγικής Καθοδήγησης Δ.Ε., με έγκριση του Υ.ΠΑΙ.Θ.Π.Α., διοργανώνει Μαθητικό Συνέδριο Ιστορίας, σε συνεργασία με:

- Σχολικούς Συμβούλους Δ.Ε. αρμοδιότητας της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Κ. Μακεδονίας
- Τους Διευθυντές Διευθύνσεων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κ. Μακεδονίας
- Εκπροσώπους δήμων της περιφερειακής ενότητας Θεσσαλονίκης και
- Το Κέντρο Ιστορίας Θεσσαλονίκης.

Το θέμα του Συνεδρίου είναι: Μαθητικό Συνέδριο Ιστορίας: Συμβολή στον εορτασμό των 100 χρόνων από την απελευθέρωση της Θεσσαλονίκης.  Περισσότερα στο Επισυναπτόμενο έγγραφο.