Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για στελέχωση των επιτροπών του 5ου Μαθητικού Συνεδρίου Πληροφορικής
20042024Σαβ

Για 5η συνεχή χρονιά η Περιφερειακή Διεύθυνση Α/θμιας & Β/θμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας, σε συνεργασία με σχολικούς συμβούλους και το σύλλογο των φίλων Τεχνικού μουσείου Θεσσαλονίκης, διοργανώνει το Μαθητικό Συνέδριο Πληροφορικής (αρ. έγκρισης ΥΠΑΙΘΠΑ 131895 & 131909/Γ2/24.10.2012).  Όπως και πέρσι προβλέπεται να διεξαχθούν προσυνέδρια στις Περιφερειακές Ενότητες της Κεντρικής Μακεδονίας. Η στελέχωση των επιτροπών των προσυνεδρίων θα γίνει από εκπαιδευτικούς που θα εκδηλώσουν ενδιαφέρον να συμμετάσχουν στην οργανωτική διαδικασία.

Προς το σκοπό αυτό απευθύνουμε πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος στους:

1. 1.Διευθυντές Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης
  2. 2.Σχολικούς Συμβούλους ΠΕ και ΔΕ όλων των κλάδων και ειδικοτήτων
  3. 3.Προϊσταμένους Εκπαιδευτικών θεμάτων των διευθύνσεων Εκπαίδευσης
  4. 4.Υπευθύνους ΠΛΗΝΕΤ
  5. 5.Καθηγητές ΠΕ19/20
  6. 6.Εκπαιδευτικούς ΠΕ και ΔΕ που έχουν πιστοποίηση Β΄ Επιπέδου στους Η/Υ.

Εφόσον επιθυμείτε να συμμετάσχετε στη στελέχωση των επιτροπών των προσυνεδρίων, παρακαλούμε να συμπληρώσετε το σχετικό έντυπο που επισυνάπτεται στο παρόν έγγραφο και να το αποστείλετε ηλεκτρονικά (mail@kmaked.pde.sch.gr) στην Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Κ. Μακεδονίας, έως την Δευτέρα 12 Νοεμβρίου 2012, ώρα 12:00 το μεσημέρι.

Ο Περιφερειακός Διευθυντής Εκπαίδευσης Κ. Μακεδονίας

και Πρόεδρος της Κεντρικής Οργανωτικής Επιτροπής

Θεόδωρος Καρτσιώτης

Δρ. Πληροφορικής-Μαθηματικός