3η Ανακοίνωση Προκήρυξης 6ου Μαθητικού Συνεδρίου Πληροφορικής
28032024Πεμ

3η Ανακοίνωση Προκήρυξης 6ου Μαθητικού Συνεδρίου Πληροφορικής

Σας κοινοποιούμε την 3η Ανακοίνωση Προκήρυξης του 6ου Μαθητικού Συνεδρίου Πληροφορικής Κεντρικής Μακεδονίας, που θα διεξαχθεί στις 8, 9 και 10 Απριλίου 2014 στο Συνεδριακό Κέντρο
«Ν. Οικονόμου»
(ΝΟΗΣΙΣ- Κέντρο Διάδοσης Επιστημών και Μουσείο Τεχνολογίας).

Το 6ο Μαθητικό Συνέδριο Πληροφορικής (σχετική άδεια Υ.ΠΑΙ.Θ.: 152527/Γ2/17-10-2013) διοργανώνεται από την Περιφερειακή Διεύθυνση Α?/θμιας και Β?/θμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας, τους Σχολικούς Συμβούλους Πληροφορικής, το Σωματείο Φίλων του Τεχνικού Μουσείου Θεσσαλονίκης και το ΝΟΗΣΙΣ - Κέντρο Διάδοσης Επιστημών και Μουσείο Τεχνολογίας.

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε η πρώτη φάση υποβολής στοιχείων και περίληψης εργασιών από τις σχολικές μονάδες.  Περισσότεροι από 3000 μαθητές και πάνω από 300 εργασίες υποβλήθηκαν ηλεκτρονικά,  αποδεικνύοντας για ακόμα μια χρονιά  την δυναμική του συνεδρίου.

Η καταληκτική ημερομηνία της δεύτερης φάσης (αποστολή με email προς τους σχολικούς συμβούλους των εισηγήσεων-εργασιών)  είναι η Παρασκευή 7 Μαρτίου 2014.

Οδηγίες υπάρχουν και μέσα στο συνημμένο υπόδειγμα Εισηγήσεων.