Δελτίο Τύπου Επιστημονικού Συνεδρίου ΔΙ.Δ.Ε. - Σ.Σ.Ν. Πιερίας - Ι.Μ. Κίτρους και ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ
19042024Παρ

Επιστημονική - Απολογιστική Συνάντηση Υπευθύνων Συμβουλευτικών Σταθμών Νέων Κεντρικής Μακεδονίας.
Έληξαν την Παρασκευή το βράδυ οι εργασίες του διήμερου (7-8/5/2015) Επιστημονικού Συνεδρίου «Η εικόνα του ΄άλλου΄ στην εποχή μας και τον τόπο μας. Ψυχοκοινωνικές και ποιμαντικές προσεγγίσεις. Σύγχρονες μορφές βίας».

Στο συνέδριο οι Κεντρικοί Ομιλητές, Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Κίτρους Κατερίνης και Πλαταμώνος Γεώργιος, η Αντιπεριφερειάρχης Πιερίας Σοφία Μαυρίδου, ο Ομ. Καθηγητής Α.Π.Θ. Γεώργιος Τσιάκαλος, η Επίκουρη Καθηγήτρια Α.Π.Θ. Μαρία Ράντζου, ο Καθηγητής Α.Π.Θ. Ηρακλής Ρεράκης, και εξήντα δύο εισηγητές, στις δύο αίθουσες του Συνεδριακού Κέντρου Κατερίνης «Εκάβη», παρουσίασαν αξιόλογες εισηγήσεις πάνω στο κεντρικό θέμα και τις θεματικές του συνεδρίου.
Τις εργασίες του συνεδρίου παρακολούθησαν 450 σύνεδροι, μέλη ΔΕΠ, Σχολικοί Σύμβουλοι, Στελέχη Δομών εκπαίδευσης και υγείας, Διευθυντές και εκπαιδευτικοί Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, απ' όλη την Περιφέρεια Κ. Μακεδονίας, γονείς μαθητών, μικροομάδες μαθητών ΓΕΛ και ΕΠΑΛ της Πιερίας.

Download this file (DELTIOTYPOUSYNEDRIOY-pierias.pdf)Δελτίο Τύπου[ ]767 kB
Download this file (praktika-sinedriou.doc)Πρακτικά Συνεδρίου[ ]26 kB