ΗΜΕΡΙΔΑ: Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή 30 χρόνια του Κέντρου Υγείας Θέρμης, η εμπειρία στην Π.Φ.Υ. και στην Πρόληψη
18042024Πεμ

Αποτέλεσε επιθυμία-αίτημα των υγειονομικών και των εκπαιδευτικών που συμβάλουν στην υλοποίησή του ανελλιπώς από το 1987 μέχρι σήμερα.
Σκοπός της Ημερίδας είναι να αποσαφηνίσει τους στόχους του Ατομικού Δελτίου Υγείας του Μαθητή (ΑΔΥΜ) και να προσεγγίσει αναλυτικά τις προεκτάσεις του, την διαχρονική αξία του περιοδικού ελέχγου της υγείας των μαθητών αλλά και την ευαισθητοποίηση των εμπλεκόμενων φορέων στην επίτευξη της ολιστικής προσέγγισης της υγείας.
Ευχαριστούμε θερμά
το Υπουργείο Υγείας, το Υπουργείο Παιδείας, την 4η ΥΠΕ, την Εκπαιδευτική Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, τον Δήμο Θέρμης, την Ελληνική Εταιρεία Κοινωνικής Παιδιατρικής και Προαγωγής της Υγείας, τον Σύλλογο και Σωματείο Παναγία Σουμελά, τον Πανελλήνιο Σύλλογο Επισκεπτών Υγείας που έθεσαν την ημερίδα υπό την αιγίδα τους, τους ομιλητές καθώς και όσους από την επιστημονική και οργανωτική επιτροπή προσέφεραν τον πολύτιμο χρόνο τους.
Σας περιμένουμε με χαρά!
Η ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ