ΕΚΘΕΣΗ
19042024Παρ

Έκθεση έργων μαθητών - μαθητριών που συμμετείχαν στο Πρόγραμμα Αθλούμαι Συμμετέχω Εκφράζομαι κατά τη σχολική χρονιά 2017-2018

Η Περιφερειακή Δ/νση Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης Κεντρικής Μακεδονίας παρουσιάζει ενδεικτικά τις εικαστικές δημιουργίες των μαθητών/τριών στις πολιτιστικές δράσεις του αθλητικού προγράμματος Αθλούμαι  Συμμετέχω Εκφράζομαι στο Εθνικό Καυτανζόγλειο Στάδιο σε συνεργασία με τους καλλιτέχνες του Τμ.Εικαστικών και Εφαρμοσμένων Τεχνών του Α.Π.Θ. κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς 2017-2018.

Την έκθεση των έργων επιμελήθηκε η υπεύθυνη του πολιτιστικού μέρους του προγράμματος Μαρία Τζώγα, φιλόλογος.

Η Π.Δ.Ε. Κεντρικής Μακεδονίας προτίθεται να εκθέτει κάθε χρόνο τα έργα των παιδιών που θα επισκέπτονται το πρόγραμμα και θα συμμετέχουν στις δράσεις του, συμβάλλοντας με αυτόν τον τρόπο στην προβολή της καλλιτεχνικής δημιουργίας των μαθητών/τριων.

Την έκθεση αυτή θα την επισκέπτονται κάθε χρόνο οι μαθητές που θα συμμετέχουν στο πρόγραμμα σε όλη τη διάρκειά του και τα έργα κάθε χρονιά θα εναλλάσσονται.