Δελτίο Τύπου Ευρωπαϊκό ERASMUS+ 2ο Δημοτικό Σχολείο Ηράκλειας

Δελτία Τύπου Σχολείων που συμμετέχουν σε Ευρωπαϊκά Προγράμματα

Δελτίο Τύπου Ευρωπαϊκό ERASMUS+ 2ο Δημοτικό Σχολείο Ηράκλειας

IMG 20190425 110503-2

Στo πλαίσιο του εγκεκριμένου Ευρωπαϊκού Προγράμματος Erasmus+, τομέα Σχολικής Εκπαίδευσης της Βασικής Δράσης ΚΑ1 με τίτλο: Καινοτόμες διδασκαλίες με τη χρήση των Νέων Τεχνολογιών και κωδικό αριθμό 2018-1-EL01-KA101-046956, το 2ο Δημοτικό σχολείο Ηράκλειας συμμετείχε στις 22-26 Απριλίου 2019 στην Φλωρεντία ? Ιταλίας στο εκπαιδευτικό σεμινάριο με θέμα: Οι Νέες Τεχνολογίες στη Εκπαίδευση με επίκεντρο τον μαθητή.

Το σεμινάριο παρακολούθησαν ο Διευθυντής του σχολείου κ. Νίκος Αθανασίου, ο Δάσκαλος κ. Βάκας Απόστολος και ο Δάσκαλος κ. Τσακιράκης Κωνσταντίνος.

Ο Διευθυντής του σχολείου

Νίκος Αθανασίου