Δελτίο Τύπου 2ου ΓΕΛ Καλαμαριάς - Erasmus+ KA202

Δελτία Τύπου Σχολείων που συμμετέχουν σε Ευρωπαϊκά Προγράμματα

Δελτίο Τύπου 2ου ΓΕΛ Καλαμαριάς - Erasmus+ KA202

no-bounds

Το 2ο Γενικό Λύκειο Καλαμαριάς συμμετείχε στη σύμπραξη επτά (7) σχολικών μονάδων Erasmus+ KA202 - Συνεργασία για Καινοτομία και Ανταλλαγή Καλών Πρακτικών, με κωδικό αριθμό 2018-1-TR01-KA202-059148, η οποία ολοκληρώθηκε τον Αύγουστο του 2021. Η σύμπραξη με τίτλο  «No Bounds in Learning» - «Μάθηση δίχως όρια» είχε διάρκεια 36 μηνών (Σεπ 2018 Αυγ 2021), και συντονιστικό σχολείο υπήρξε το Torbali Piri Reis Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi από την Τουρκία. Συμμετέχοντα σχολεία ήταν τα παρακάτω :

- IIS Francesco Orioli  Viterbo, Italy

- Turisticko-ugostiteljska skola Antona Stifanica  Porec, Croatia

- IES BEZMILIANA - Rincon de la Victoria, Spain

- Second Lyceum of Kalamaria  Thessaloniki, Greece

- Escola Basica e Secund?ria Dr. Angelo Augusto da Silva  Funchal, Portugal

- Karabaglar Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Izmir, Turkey

Download this file (ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ NBIL.pdf)ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ NBIL.pdf[ ]1530 kB