Δελτίου τύπου - 4ου Δημοτικού Σχολείου Καλαμαριάς

Δελτία Τύπου Σχολείων που συμμετέχουν σε Ευρωπαϊκά Προγράμματα

Δελτίου τύπου - 4ου Δημοτικού Σχολείου Καλαμαριάς

4o-ds-kalamarias-02-2023

Με μεγάλη χαρά σας ανακοινώνουμε ότι στο σχολείο μας, απονεμήθηκε, μετά από αξιολόγηση από ανεξάρτητους αξιολογητές της Εθνικής Μονάδας Συντονισμού (Ι.Κ.Υ), Διαπίστευση πρόσβασης σε ευκαιρίες χρηματοδότησης στο πλαίσιο της Βασικής Δράσης 1 του Προγράμματος Erasmus+ (2021-2027) στον τομέα της Σχολικής Εκπαίδευσης.

Είναι ιδιαίτερη τιμή για εμάς να αποτελούμε ένα από τα έξι (6) σχολεία της Ελλάδας, Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης που διακρίθηκαν σε αυτόν τον τομέα για το έτος 2022. Τα οφέλη για τους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου, θα είναι ανεκτίμητα.

Θα συνεχίσουμε να υπηρετούμε την εκπαίδευση με όραμα, σεβασμό και φιλοδοξία.

Με εκτίμηση,

Η Διευθύντρια του Σχολείου