ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΤΟΥ 1ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΛΑΓΚΑΔΑ

Δελτία Τύπου Σχολείων που συμμετέχουν σε Ευρωπαϊκά Προγράμματα

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΤΟΥ 1ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΛΑΓΚΑΔΑ

2023-05-21 21-31-12-805

Το 1ο Γυμνάσιο Λαγκαδά υλοποιεί για πρώτη χρονιά πρόγραμμα Erasmus+ με τίτλο «Εκπαιδεύοντας τους μαθητές του σήμερα - Μεταμορφώνοντας την Κοινωνία του αύριο». Στο πλαίσιο του προγράμματος μετακινήθηκαν στο Soverato της Ιταλίας οι καθηγήτριες του σχολείου μας, Σημαιοφορίδου Κυριακή, Σιμιτσοπούλου Σουλτάνα και Ταρακτσή Χρυσάνθη και επιμορφώθηκαν μαζί με συναδέλφους τους από την Πορτογαλία, την Ισπανία, τα Κανάρια Νησιά, την Πολωνία και την Γερμανία. Ο τίτλος του σεμιναρίου ήταν «Εκπαίδευση TICO. Η διδασκαλία είναι ? Καινοτομία, Επικοινωνία και Υπαίθρια Εκπαίδευση» και η διάρκεια του ήταν από τις 15 - 19 Μαΐου 2023.

Ο Διευθυντής του 1ου Γυμνασίου Λαγκαδά

Θεοδοσιάδης Λάζαρος