Πρόγραμμα EUROSCOLA 2013-14: Αποστολή ενημερωτικού υλικού
20042024Σαβ

Πρόγραμμα EUROSCOLA 2013-14: Αποστολή ενημερωτικού υλικού

Σε συνέχεια των ανωτέρω σχετικών εγγράφων, σας κοινοποιούμε ενημερωτικό υλικό, που εστάλη από το Γραφείο του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στην Ελλάδα. Το υλικό περιλαμβάνει ένα κείμενο με τίτλο «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΕΛΛΕΙΜΜΑ» και τέσσερις (4) ηλεκτρονικές διευθύνσεις-συνδέσμους. Αφορά τους μαθητές και τις μαθήτριες που θα συμμετάσχουν στο διαγωνισμό EUROSCOLA, με θέμα «Η Συμβολή του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη μείωση του Δημοκρατικού Ελλείμματος στην Ευρωπαϊκή Ένωση». Κοινοποιείται με σκοπό την ενημέρωση των μαθητών και μαθητριών πριν από το διαγωνισμό (14.10.2013).