ΕΠΙΤΡΟΠΗ Ε.Δ.Ε.Α.
19032024Τρι

1η Πενταμελής Ειδική Διαγνωστική Επιτροπή Αξιολόγησης (ΕΔΕΑ) Κεντρικής Μακεδονίας

1.Πρόεδρος

• Γκουβατζή Αναστασία , (κλάδου ΠΕ11) Φυσικής Αγωγής, Σύμβουλος Εκπαίδευσης Ειδικής Αγωγής και Ενταξιακής Εκπαίδευσης Ανατολικής Θεσσαλονίκης, με αναπληρωτή τον Ευκαρπίδη Πολυχρόνη, (κλάδου ΠΕ70) Δασκάλων, Σύμβουλος Εκπαίδευσης Ειδικής Αγωγής και Ενταξιακής Εκπαίδευσης Ανατολικής Θεσσαλονίκης.

2. Σύμβουλοι Εκπαίδευσης

• Ξανθίδου Πηνελόπη ,(κλάδου ΠΕ70) Δασκάλων, Σύμβουλος Εκπαίδευσης Δασκάλων Ανατολικής Θεσσαλονίκης με αναπληρώτρια τη Λαλιώτη Κατερίνα, (κλάδου ΠΕ60) Νηπιαγωγών, Σύμβουλος Εκπαίδευσης Νηπιαγωγών Ανατολικής Θεσσαλονίκης για μαθητές Α/θμιας Εκπαίδευσης.
  • Βακαλούδη Αναστασία ,(κλάδου ΠΕ02) Φιλολόγων, Σύμβουλος Εκπαίδευσης Φιλολόγων Ανατολικής Θεσσαλονίκης, με αναπληρώτρια τη Μιχαηλίδου Χριστίνα, (κλάδου ΠΕ03) Μαθηματικών, Σύμβουλος Εκπαίδευσης Μαθηματικών Ανατολικής Θεσσαλονίκης για μαθητές Β/θμιας Εκπαίδευσης.

3. Διευθυντές Σχολικών Μονάδων Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (Σ.Μ.Ε.Α.Ε.) αυξημένων προσόντων

• Ξιάρχου Χριστίνα , (κλάδου ΠΕ70) Δασκάλων, εκπαιδευτικός με εξειδίκευση στην ΕΑΕ, με αναπληρωτή τον Μεσσαριτάκη Βασίλειο, (κλάδου ΠΕ70) Δασκάλων, εκπαιδευτικό με εξειδίκευση στην ΕΑΕ για μαθητές Α/θμιας Εκπαίδευσης.
  • Κώτσικας Γεώργιος ,(κλάδου ΠΕ11) Φυσικής Αγωγής, εκπαιδευτικός με εξειδίκευση στην ΕΑΕ, με αναπληρώτρια την Κουρτίδου Σοφία, (κλάδου ΠΕ02) Φιλολόγων, εκπαιδευτικό με εξειδίκευση στην ΕΑΕ για μαθητές Β/θμιας Εκπαίδευσης.

4. Σύμβουλος Εκπαίδευσης ΠΕ 23 Ψυχολόγων

• Τέρτη Άννα , (κλάδου ΠΕ23), Σύμβουλος Εκπαίδευσης Ψυχολόγων Σερρών, με αναπληρώτρια την Εκπαιδευτικό Τιβικέλη Αθανασία (κλάδου ΠΕ23) Ψυχολόγων.

5. Σύμβουλος Εκπαίδευσης ΠΕ 30 Κοινωνικών Λειτουργών

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2η Πενταμελής Ειδική Διαγνωστική Επιτροπή Αξιολόγησης (ΕΔΕΑ) Κεντρικής Μακεδονίας

1. Πρόεδρος

• Απτεσλής Νικόλαος , (κλάδου ΠΕ70) Δασκάλων , Σύμβουλος Εκπαίδευσης Ειδικής Αγωγής και Ενταξιακής Εκπαίδευσης Δυτικής Θεσσαλονίκης, με αναπληρώτρια την Παναγιώτου Άννα, (κλάδου ΠΕ11) Φυσικής Αγωγής, Σύμβουλος Εκπαίδευσης Ειδικής Αγωγής και Ενταξιακής Εκπαίδευσης Σερρών.

2. Σύμβουλοι Εκπαίδευσης

• Ελευθερίου Πιπίνη ,(κλάδου ΠΕ70) Δασκάλων, Σύμβουλος Εκπαίδευσης Δασκάλων Κιλκίς, με αναπληρώτρια την Τσαβδάρη Αναστασία, (κλάδου ΠΕ60) Νηπιαγωγών, Σύμβουλος Εκπαίδευσης Νηπιαγωγών Δυτικής Θεσσαλονίκης για μαθητές Α/θμιας Εκπαίδευσης.

• Χλαπουτάκη Ελισάβετ ,(κλάδου ΠΕ02) Φιλολόγων, Σύμβουλος Εκπαίδευσης Φιλολόγων Δυτικής Θεσσαλονίκης, με αναπληρωτή τον Κεχαγιά Κωνσταντίνο, (κλάδου ΠΕ04) Φυσικών Επιστημών, Σύμβουλο Εκπαίδευσης Φυσικών Επιστημών Δυτικής Θεσσαλονίκης για μαθητές Β/θμιας Εκπαίδευσης.

• Μαλαμούδης Δημήτριος ,(κλάδου ΠΕ70) Δασκάλων, εκπαιδευτικός με εξειδίκευση στην ΕΑΕ, με αναπληρώτρια τη Βεργιώτη Ελεονώρα, (κλάδου ΠΕ70) Δασκάλων, εκπαιδευτικό με εξειδίκευση στην ΕΑΕ για μαθητές Α/θμιας Εκπαίδευσης.
  • Χατζηαναγνώστου Κωνσταντίνος ,(κλάδου ΠΕ11) Φυσικής Αγωγής, εκπαιδευτικός με εξειδίκευση στην ΕΑΕ., με αναπληρώτρια την Ορφανίδου Πηνελόπη, (κλάδου ΠΕ25) Σχολικών Νοσηλευτών, εκπαιδευτικό εξειδικευμένο στην ΕΑΕ για μαθητές Β/θμιας Εκπαίδευσης

4. Σύμβουλος Εκπαίδευσης Ψυχολόγων

• Μητσοπούλου Χριστίνα,(κλάδου ΠΕ23), Σύμβουλος Εκπαίδευσης Ψυχολόγων Δυτικής Θεσσαλονίκης, με αναπληρώτρια την Εκπαιδευτικό Αναγνωστίδου Αναστασία (κλάδου ΠΕ23) Ψυχολόγων.

5. Σύμβουλος Εκπαίδευσης ΠΕ30 Κοινωνικών Λειτουργών

3η Πενταμελής Ειδική Διαγνωστική Επιτροπή Αξιολόγησης (ΕΔΕΑ) Κεντρικής Μακεδονίας

1. Πρόεδρος

• Μπίνιας Νικόλαος, (κλάδου ΠΕ11) Φυσικής Αγωγής , Σύμβουλος Εκπαίδευσης Ειδικής Αγωγής και Ενταξιακής Εκπαίδευσης Ημαθίας, με αναπληρωτή τον Κουρσαράκο Δημήτριο, (κλάδου ΠΕ11) Φυσικής Αγωγής, Σύμβουλος Εκπαίδευσης Ειδικής Αγωγής και Ενταξιακής Εκπαίδευσης Πέλλας.

2. Σύμβουλοι Εκπαίδευσης

• Αγγελίδης Νικόλαος,(κλάδου ΠΕ70) Δασκάλων Ειδικής Αγωγής, Σύμβουλος Εκπαίδευσης Δασκάλων Πέλλας, με αναπληρώτρια τη Λαζαρίδου Ισαΐα, (κλάδου ΠΕ60) Νηπιαγωγών, Σύμβουλος Εκπαίδευσης Νηπιαγωγών Ημαθίας για μαθητές Α/θμιας Εκπαίδευσης.

• Περπερίδης Παύλος,(κλάδου ΠΕ02) Φιλολόγων, Σύμβουλος Εκπαίδευσης Ημαθίας, με αναπληρώτρια τη Θεοδοσίου Μαριάννα, (κλάδου ΠΕ04) Φυσικών Επιστημών, Σύμβουλο Εκπαίδευσης Φυσικών Επιστημών Πέλλας για μαθητές Β/θμιας Εκπαίδευσης.

• Αργιαντόπουλος Βασίλειος,(κλάδου ΠΕ70) Δασκάλων, εκπαιδευτικός με εξειδίκευση στην ΕΑΕ, με αναπληρώτρια τη Βελιγδένη Γεωργία, (κλάδου ΠΕ21) Λογοθεραπευτών, εκπαιδευτικό με εξειδίκευση στην ΕΑΕ για μαθητές Α/θμιας Εκπαίδευσης.
  • Ασλανίδου Άννα,(κλάδου ΠΕ23) Ψυχολόγων, εκπαιδευτικός με εξειδίκευση στην ΕΑΕ, με αναπληρωτή τον Παπαγεωργίου Κυριάκο, (κλάδου ΠΕ11) Φυσικής Αγωγής, εκπαιδευτικό εξειδικευμένο στην ΕΑΕ για μαθητές Β/θμιας Εκπαίδευσης.

4. Σύμβουλος Εκπαίδευσης ΠΕ 23 Ψυχολόγων

• Θωμά Βαΐα,(κλάδου ΠΕ23) Ψυχολόγων, Σύμβουλος Εκπαίδευσης Ψυχολόγων Κοζάνης, με αναπληρώτρια την Εκπαιδευτικό Ξαγαρά Παρασκευή (κλάδου ΠΕ23) Ψυχολόγων.

5.Σύμβουλος Εκπαίδευσης ΠΕ 30 Κοινωνικών Λειτουργών

• Κολοβού Σταυρούλα,(κλάδου ΠΕ30) Κοινωνικών Λειτουργών, Σύμβουλος Εκπαίδευσης Κοινωνικών Λειτουργών Κοζάνης, με αναπληρώτρια την Εκπαιδευτικό Τέτου Ελένη (κλάδου ΠΕ30) Κοινωνικών Λειτουργών.