Βίντεο Υλικό παλαιοτέρων ετών

Συνέντευξη στο Atlas TV

Κεντρικό Δελτίο Ειδήσεων.

Ιανουάριος 2019

Διάλεξη στην ΠΔΕ Κεντρικής Μακεδονίας "Μακεδονία Σερμησιανοί"

ΠΔΕ Κεντρικής Μακεδονίας. Ομιλητής πατέρας Ειρηναίος.

Δεκέμβριος 2018.

Ημερίδα για τo Πρόγραμμα "Μια Νέα Αρχή στα ΕΠΑΛ"

ΝΟΗΣΙΣ. Χαιρετισμός Περιφερειακού Διευθυντή στο συνεδριακό του Κέντρου Διάδοσης Επιστημών και Μουσείου Τεχνολογίας

Νοέμβριος 2018.

Ημερίδα για τον θεσμό της Μαθητείας και  Εκθεση "Το ΕΠΑΛ Δημιουργεί στην Κεντρικής Μακεδονία"

ΝΟΗΣΙΣ. Ρεπορτάζ της ΕΡΤ από τους χώρους του Κέντρου Διάδοσης Επιστημών και Μουσείου Τεχνολογίας

Μαιος 2018.

Χαιρετισμός του Περιφερειακού Διευθυντή στο ΝΟΗΣΙΣ

Στο πλαίσιο της Παγκόσμιας Ημέρα για το Ασφαλές Διαδίκτυο

Φεβρουάριος 2018.

Συνέντευξη Περιφερειακού Διευθυντή στo Europe One

Συνέντευξη Περιφερειακού Διευθυντή κ. Ανανιάδη στo Europe One.

Εκπομπή Agenda της Ημέρας.

Φεβρουάριος 2018.

Συνέντευξη Περιφερειακού Διευθυντή στην ΕΡΤ3

Συνέντευξη Περιφερειακού Διευθυντή κ. Ανανιάδη στην ΕΡΤ3. Εκπομπή Καθημερινά και Απλά.

Παρασκευή 12 Ιανουαρίου 2018.

Πρωτοβουλία - Ευρωπαϊκή Μέρα Επανεκκίνησης Καρδιάς - Χαιρετισμός Περιφερειακού Διευθυντή

Εκδήλωση, υπό την υποστήριξη της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας σε συνεργασία με την «Kids Save Lives».

Τετάρτη 18 Οκτωβρίου , Αίθουσα Τελετών Α.Π.Θ.

Ημερίδα «Προκλήσεις και Δυσκολίες στην Εκπαιδευτική Διαδικασία: η Συνάντηση και η Συνεργασία με τους Ειδικούς Ψυχικής Υγείας» - Χαιρετισμός Περιφερειακού Διευθυντή

Πρόγραμμα Επιμορφωτικής Ημερίδας, υπό την Αιγίδα της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας σε συνεργασία με το Ινστιτούτο Ψυχικής Υγείας «ΠροςΟψη»

Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017, στο Αμφιθέατρο του NOESIS

Ημερίδα «Η τηλεδιάσκεψη του Πρωθυπουργού με τους Περιφερειακούς Διευθυντές Εκπαίδευσης

Ο Πρωθυπουργός στο Υπουργείο Παιδείας ενημερώνεται από τους Περιφερειακούς Διευθυντές

Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2016

9ο Μαθητικό Συνέδριο Πληροφορικής - Χαιρετισμός επισήμων και Περιφερειακού Διευθυντή

Τρίτη 25 Απριλίου 2017. Κέντρο Διάδοσης Επιστημών και Μουσείο Τεχνολογίας. Νόησις.

Συνδιοργάνωση Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας.
Σχολικοί Σύμβουλοι Πληροφορικής.
Σωματείο Φίλοι Τεχνικού Μουσείου Θεσσαλονίκης.
Ιδρυμα Κέντρο Διάδοσης Επιστημών και Μουσείο Τεχνολογίας. Νόησις.

Xαιρετισμός - Θεσμός πρεσβευτών - μαθητών στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο - Δήλωση Περιφερειακού Διευθυντή

Ρεπορτάζ LiveMedia. Δήλωση Περιφερειακού Διευθυντή.

Παρασκευή 17 Απριλίου 2017. Συνεδριακό Κέντρο, Mediteranean Hotel. Θεσσαλονίκη.
Χαιρετισμός προς του μαθητές που θα μας εκπροσωπήσουν στις εργασίες του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου.

8ο Μαθητικό Συνέδριο Πληροφορικής - Ρεπορτάζ ΕΡΤ3 - Δήλωση Περιφερειακού Διευθυντή

Ρεπορτάζ ΕΡΤ3 για το 8ο Μαθητικό Συνέδριο Πληροφορικής. Δήλωση Περιφερειακού Διευθυντή.

Τρίτη 19 Απριλίου 2016. Κέντρο Διάδοσης Επιστημών και Μουσείο Τεχνολογίας. Νόησις.
Συνδιοργάνωση Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας.
Σχολικοί Σύμβουλοι Πληροφορικής.
Σωματείο Φίλοι Τεχνικού Μουσείου Θεσσαλονίκης.
Ιδρυμα Κέντρο Διάδοσης Επιστημών και Μουσείο Τεχνολογίας. Νόησις.

Πανελλήνιο Συνέδριο "Σχολική Βία και Εκφοβισμός" - Aπρίλιος 2016

Ρεπορτάζ ΕΡΤ3 για το Πανελλήνιο Συνέδριο Σχολικής Βίας και Εκφοβισμού.

Παρασκευή 8 - Σάββατο 9 - Κυριακή 10 Απριλίου 2016. Μουσικό Σχολείο Θεσσαλονίκης.
Διοργάνωση Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας.

Τελετή Έναρξης 7ου Μαθητικού Συνεδρίου Πληροφορικής - Απρίλιος 2015

21-23 Απριλίου 2015 - ΝΟΗΣΙΣ.
Έναρξη Συνεδρίου από τον Περιφερειακό Διευθυντή Εκπαίδευσης κ. Ανανιάδη Παναγιώτη , την Πρόεδρο Τ.Μ.Θ. Γεωργανοπούλου Αμαλία, τους πρωην Περιφερειακούς Διευθυντές, κ. Καρατάσιο Γεώργιο και Καρτσιώτη Θεόδωρο και τον Σχολικό Σύμβουλο Πληροφορικής κ. Μανουσαρίδη Ζαχαρία.

Ηλεκτρονικοί Υπολογιστές και Ασφάλεια στο Διαδίκτυο - Έναρξη Ημερίδας -  Φεβρουάριος 2015

Στο πλαίσιο της Παγκόσμιας Ημέρας Ασφαλούς Πλοήγησης στο Διαδίκτυο (10 Φεβρουαρίου), το ΝΟΗΣΙΣ σε συνεργασία με το Θεματικό Δίκτυο «Ασφάλεια στο Διαδίκτυο» και το «Παρατηρητήριο Σχολικής βίας και εκφοβισμού», διοργάνωσαν μια  ημερίδα την Παρασκευή 13 Φεβρουαρίου 2015, στις 12.30, στο Αμφιθέατρο του ΝΟΗΣΙΣ.

Τηλεοπτικό σποτ του Υπουργείου Παιδείας - Μάρτιος 2014

Σποτ με τίτλο "να είσαι καλός σ' αυτό που κάνεις" του Υπουργείου Παιδείας

Συνέντευξη στο TV100 για το 6ο Μαθητικό Συνέδριο Πληροφορικής - Απρίλιος 2014

Εκπομπή Ακου να δείς του ΤV100. 9 Απριλίου 2014.
Παρουσίαση των δράσεων του Συνεδρίου Πληροφορικής στο TV100.

1η Μέρα  - 6ου Μαθητικού Συνεδρίου Πληροφορικής - Απρίλιος 2014

Χαιρετισμοί Επισήμων και παρουσιαση  Ειδικών Συμμετοχών. Νόησις - Απρίλιος 2014

Διαθεματικές - Ερευνητικές εργασίες στην Β/θμια Εκπαίδευση - Δεκέμβριος 2013

Χαιρετισμοί στην ημερίδα που διοργάνωσε η Περιφέρεια Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας στο 10ο Γυμνάσιο Καλαμαριάς.
Κύριος Ομιλητής ο πανεπιστημιακός κ. Ματσαγγούρας.  Δεκέμβριος 2013

Δελτίο Ειδήσεων  ΕΤ3 για το 5ο Μαθητικό Συνέδριο Πληροφορικής - Απρίλιος 2013

Kεντρικό Δελτίο Ειδήσεων ΕΤ3 . Ρεπορτάζ για το Μαθητικό Συνέδριο. 24-25 Απριλίου 2013

Αφιέρωμα TV100 για το Συνέδριο Ιστορίας. Δεκέμβριος 2012

Εκπομπή: Ακου να δείς του TV100 Αφιέρωμα. Τόπος: Μέγαρο Μπίλλη. 18 έως 21 Δεκεμβρίου 2012.
Διοργάνωση Τμήμα Επιστημονικής και Παιδαγωγικής Υποστήριξης Β/θμιας.
Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας.

Επίσκεψη Υφυπουργού Παιδείας στην Περιφέρεια Κ. Μακεδονίας. Σεπτέμβριος 2012

Αφιέρωμα ΕΤ3 για το 4ο Μαθητικό Συνέδριο Πληροφορικής. Μάϊος 2012

Επίλογος 4ου Μαθητικού Συνέδριου Πληροφορικής. Μάϊος 2012

Εκδηλώσεις προς τιμήν των εκπαιδευτικών - Θεατρική Ομάδα Εκπαιδευτικών - Διθύραμβος Εξ Αμάξης. Απρίλιος 2012