Δελτίο Τύπου: Επίσκεψη στη Δυτική Θεσσαλονίκη

Τη Δευτέρα 23 Οκτωβρίου ο Περιφερειακός Διευθυντής Εκπαίδευσης επισκέφθηκε τη Δυτική Θεσσαλονίκη μέσα στο πλαίσιο των επισκέψεων που πραγματοποιεί στις Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της Κεντρικής Μακεδονίας.

Η επίσκεψη ξεκίνησε από την Πρωτοβάθμια Δυτικής, όπου πέρα από τα γραφεία της ΔΠΕ ο κύριος Κόπτσης επισκέφθηκε και το 1ο Δημοτικό Σχολείο Νεάπολης και συνομίλησε με το Σύλλογο Διδασκόντων.

Ακολούθως, πραγματοποίησε επισκέψεις στο 2ο ΓΕΛ  Νεάπολης και στο ΕΠΑΛ Νεάπολης και συζήτησε εκτενώς για την σχολική καθημερινότητα τόσο με εκπαιδευτικούς όσο και με τα δεκαπενταμελή συμβούλια των μαθητών.

Τέλος, συνομίλησε για περισσότερο από δύο ώρες με τους Διευθυντές όλων των σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Θεσσαλονίκης και απάντησε σε ερωτήματα και προβληματισμούς τους.