Επίσκεψη του Περιφερειακού Διευθυντή Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας στην Περιφερειακή Ενότητα Χαλκιδικής

Την Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου πραγματοποιήθηκε επίσκεψη του Περιφερειακού Διευθυντή Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας στην Περιφερειακή Ενότητα Χαλκιδικής.
Η ημέρα ξεκίνησε από το Δημοτικό Σχολείο Καλυβών-Γερακινής και συνεχίστηκε στο Γυμνάσιο και ΓΕΛ Πολυγύρου, όπου ο Περιφερειακός Διευθυντής συναντήθηκε και συνομίλησε με εκπαιδευτικούς και με το 15μελες μαθητικό συμβούλιο του ΓΕΛ Πολυγύρου. Οι συναντήσεις με τους μαθητές κρίνονται ιδιαίτερα σημαντικές καθώς ο κ. Κόπτσης ενημερώνεται για τη σχολική καθημερινότητα των παιδιών και τα ζητήματα που τα απασχολούν. Ακολούθησε επίσκεψη στο 3ο Δημοτικό Σχολείο Πολυγύρου ενώ η ημέρα έκλεισε με συνάντηση εργασίας με τους Διευθυντές Εκπαίδευσης, τους Διευθυντές και τις Διευθύντριες των Σχολικών Μονάδων της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Χαλκιδικής στο Εμπορικό Επιμελητήριο Χαλκιδικής.