Επίσκεψη σε σχολικές μονάδες της Δυτικής Θεσσαλονίκης

Την Δευτέρα 22 Ιανουαρίου πραγματοποιήθηκε επίσκεψη του Περιφερειακού Διευθυντή σε σχολικές μονάδες της Δυτικής Θεσσαλονίκης.

Η επίσκεψη ξεκίνησε από το Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Αμπελοκήπων (με Λυκειακές Τάξεις), όπου ο κ. Κόπτσης συνομίλησε με τον σύλλογο διδασκόντων για θέματα λειτουργίας του σχολείου και αφουγκράστηκε τα ζητήματα της σχολικής καθημερινότητας, αφού ξεναγήθηκε στους χώρους της σχολικής μονάδας.

Στη συνέχεια, μετέβη στο 13ο Ειδικό Δημοτικό Ελευθερίου Κορδελιού, όπου συζήτησε με την Διευθύντρια για θέματα που απασχολούν την συγκεκριμένη σχολική μονάδα.

Η ημέρα έκλεισε με επίσκεψη στο ΚΕΠΕΑ Ελευθερίου Κορδελιού, όπου πραγματοποιήθηκε εκτενής ενημέρωση των δράσεων και της καθημερινότητας του εν λόγω φορέα.