Ευχαριστήριο Δελτίο Τύπου προς Βαθμολογικά και Ειδικά Εξεταστικά Κέντρα Κεντρικής Μακεδονίας

Δελτίο Τύπου

Έκλεισε και φέτος ο κύκλος των Πανελληνίων εξετάσεων. Σε μια χρονιά δύσκολη και  απαιτητική η Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας επιθυμεί να συγχαρεί τους μαθητές και εκπαιδευτικούς για τις προσπάθειες που κατέβαλαν καθώς και τους υποστηρικτικούς γονείς για την στήριξη που παρείχαν. Ευχόμαστε στους μαθητές θετικά αποτελέσματα και καλή σταδιοδρομία στο μέλλον που ονειρεύονται. Επιπλέον, ύστερα από την επίσκεψη του Περιφερειακού Διευθυντή Εκπαίδευσης σε όλα τα Βαθμολογικά Κέντρα, είναι χρέος μας να ευχαριστήσουμε τους Διευθυντές Εκπαίδευσης για την ακούραστη παρουσία τους, τους Προέδρους των Βαθμολογικών και των Ειδικών Εξεταστικών Κέντρων, τα Μέλη των Επιτροπών και τις Γραμματείες, τους επιτηρητές, τις ΕΕΔΔΕ και τους Εκπαιδευτικούς που συμμετείχαν σε όλη τη διαδικασία και εργάσθηκαν αδιάλειπτα για να διασφαλίσουν την ομαλή εξέλιξη, τη διαφάνεια και την απρόσκοπτη διεξαγωγή των εξετάσεων.

Η ΠΔΕ θεωρεί χρέος της να αναγνωρίσει την καταλυτική συνδρομή όλων όσων συνδράμουν για την επιτυχία του έργου της εκπαιδευτικής κοινότητας της Κεντρικής Μακεδονίας.