Συνάντηση με τον Υφυπουργό Εσωτερικών Τομέα Μακεδονίας-Θράκης

Την Τετάρτη 19 Ιουλίου ο Περιφερειακός Διευθυντής Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας κ. Αλέξανδρος Κόπτσης πραγματοποίησε επίσκεψη στο γραφείο του Υφυπουργού Εσωτερικών του Τομέα Μακεδονίας-Θράκης κ. Στάθη Κωνσταντινίδη.

Ο κ. Κωνσταντινίδης ενημερώθηκε από τον κ. Κόπτση για το συνολικό σχεδιασμό της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας αναφορικά με την ετοιμότητα των σχολικών μονάδων της ΠΔΕ ενόψει της έναρξης του σχολικού έτους 2023-2024 με βασικούς άξονες της συζήτησης την υλοποίηση καινοτόμων εκπαιδευτικών προγραμμάτων και δράσεων, την αναβάθμιση των κτιριακών υποδομών και την έγκαιρη στελέχωση των σχολείων.

Ο Υφυπουργός Εσωτερικών και ο Περιφερειακός Διευθυντής Εκπαίδευσης επιβεβαίωσαν την πρόθεσή τους για διαρκή και στενή συνεργασία και ανανέωσαν το ραντεβού τους για διεξοδική συζήτηση των εκπαιδευτικών θεμάτων προς όφελος των μαθητών και της εκπαίδευσης στην Κεντρική Μακεδονία γενικότερα.