16102021Σαβ
Τελ. Ενημέρωση:Παρ, 15 Οκτ 2021

Διακήρυξη Γ΄ Επαναληπτικής Μειοδοτικής Δημοπρασίας μίσθωσης ακινήτου κατάλληλου για τη στέγαση της Περιφερειακής Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας του ΥΠΑΙΘ

perif

Δ Ι Α Κ Η Ρ Υ Ξ Η

Γ΄ Επαναληπτική Μειοδοτική Δημοπρασία μίσθωσης ακινήτου κατάλληλου για τη στέγαση της Περιφερειακής Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας, του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, η οποία πρόκειται να διενεργηθεί στο κατάστημα της Κτηματικής Υπηρεσίας Θεσσαλονίκης την 02-11-2021 ημέρα Τρίτη από ώρα 11:00 π.μ. έως 12:00 π.μ.

Download this file (680ΓΗ-ΘΞ9.pdf)680ΓΗ-ΘΞ9.pdf[ ]1211 kB
Download this file (ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΔΙΑΚ-signed.pdf)ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΔΙΑΚ-signed.pdf[ ]1239 kB

covid-19

Έκτακτα μέτρα προστασίας της δημόσιας υγείας από τον κίνδυνο περαιτέρω διασποράς του κορωνοϊού COVID-19 στο σύνολο της Επικράτειας, για το διάστημα από το Σάββατο, 9 Οκτωβρίου 2021 και ώρα 06:00 έως και τη Δευτέρα, 25 Οκτωβρίου 2021 και ώρα 06:00.

Έκτακτα μέτρα προστασίας της δημόσιας υγείας από τον κίνδυνο περαιτέρω διασποράς του κορωνοϊού COVID-19 στο σύνολο της Επικράτειας, για το διάστημα από τη Δευτέρα, 27 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρα 06:00 έως και τη Δευτέρα, 4 Οκτωβρίου 2021 και ώρα 06:00

covid-19

Παράταση προθεσμίας υποβολής αίτησης για την πλήρωση θέσεων προέδρων / αναπληρωτών προέδρων και μελών επιστημονικών εποπτικών συμβουλίων (ΕΠΕΣ) για τα Πρότυπα και Πειραματικά σχολεία

peir

Μέτρα και ρυθμίσεις στο πλαίσιο της ανάγκης περιορισμού της διασποράς του κορωνοϊού (62η ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ)

covid-19

Έκτακτα μέτρα προστασίας της δημόσιας υγείας από τον κίνδυνο περαιτέρω διασποράς του κορωνοϊού COVID-19 στο σύνολο της Επικράτειας, για το διάστημα από τη Δευτέρα, 27 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρα 6:00 έως και τη Δευτέρα, 4 Οκτωβρίου 2021 και ώρα 6:00.

Download this file (ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ COVID 62.pdf)ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ COVID 62.pdf[ ]1009 kB

Εφαρμογή του υποχρεωτικού μέτρου του διαγνωστικού ελέγχου νόσησης από τον κορωνοϊό COVID-19 σε υπαλλήλους του Δημοσίου που παρέχουν εργασία με φυσική παρουσία στον τόπο εργασίας.

covid-19

Πρόσκληση εκπαιδευτικών κλάδου Πληροφορικής (ΠΕ86) για απόσπαση στη Γενική Διεύθυνση Ψηφιακών Συστημάτων Υποδομών και Εξετάσεων του ΥΠΑΙΘ για το σχ. έτος 2021-22

ΥΠΑΙΘ 2

Πρόσκληση εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης κλάδου
Πληροφορικής (ΠΕ86) για υποβολή αιτήσεων απόσπασης στη Γενική Διεύθυνση Ψηφιακών
Συστημάτων Υποδομών και Εξετάσεων του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων για το σχολικό
έτος 2021-2022.

Το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων (Υ.ΠΑΙ.Θ.) καλεί τους εκπαιδευτικούς Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης κλάδου Πληροφορικής (ΠΕ86) που επιθυμούν να αποσπαστούν στη Γενική Διεύθυνση Ψηφιακών Συστημάτων Υποδομών και Εξετάσεων του Υ.ΠΑΙ.Θ. (συνολικά έως 10 θέσεις), να υποβάλουν αίτηση από 1/10/2021 έως 10/10/2021.
Οι προσφερόμενες θέσεις απαιτούν γνώσεις, ειδικά προσόντα και θα καλύψουν εξαιρετικά επείγουσες υπηρεσιακές ανάγκες που έχουν προκύψει.

Μέτρα και ρυθμίσεις στο πλαίσιο της ανάγκης περιορισμού της διασποράς του κορωνοϊού (60η ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ)

covid-19

Έκτακτα μέτρα προστασίας της δημόσιας υγείας από τον κίνδυνο περαιτέρω διασποράς του κορωνοϊού COVID-19 στο σύνολο της Επικράτειας, για το διάστημα από τη Δευτέρα, 13 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρα 6:00 έως και τη Δευτέρα, 20 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρα 6:00.