11052021Τρι
Τελ. Ενημέρωση:Δευ, 10 Μαϊ 2021

Ανακοινώσεις μετάταξης

perif

1. Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για μετατάξεις εκπαιδευτικών της Σιβιτανιδείου Δημόσιας Σχολής Τεχνών και Επαγγελμάτων (Σ.Δ.Σ.Τ.Ε.) στη Δευτεροβάθμια Δημόσια Εκπαίδευση και εκπαιδευτικών της Δευτεροβάθμιας Δημόσιας Εκπαίδευσης στη Σιβιτανίδειο Δημόσια Σχολή Τεχνών και Επαγγελμάτων (Σ.Δ.Σ.Τ.Ε.) για το σχολικό έτος 2021-2022.

2. Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για μετατάξεις εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας, Δευτεροβάθμιας Εκπ/σης, Δ/θμιας Εκκλησιαστικής Εκπ/σης και μελών Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού και Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού σχολικού έτους 2021-2022.

Download this file (60ΔΞ46ΜΤΛΗ-ΙΧ5.pdf)60ΔΞ46ΜΤΛΗ-ΙΧ5.pdf[ ]3604 kB
Download this file (ΨΥΒΤ46ΜΤΛΗ-9Υ5.pdf)ΨΥΒΤ46ΜΤΛΗ-9Υ5.pdf[ ]3646 kB

Σύνδεσμος υποβολής δικαιολογητικών ΕΠ.Ε.Σ.

stelexoi-

Σύνδεσμος υποβολής δικαιολογητικών ΕΠ.Ε.Σ.

Σε συνέχεια της Πρόσκλησης Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για την πλήρωση των θέσεων των εκπαιδευτικών/μελών των Επιστημονικών Εποπτικών Συμβουλίων (ΕΠ.Ε.Σ.) των Πρότυπων και Πειραματικών Σχολείων Κεντρικής Μακεδονίας και των αναπληρωτών τους σας ενημερώνουμε ότι ο σύνδεσμος υποβολής των δικαιολογητικών  είναι ο εξής:

Για την υποβολή των δικαιολογητικών απαιτείται σύνδεση με τη χρήση κωδικών του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου.

Η ανακοίνωση της πρόσκλησης εκδήλωσης ενδιαφέροντος βρίσκεται στον ακόλουθο σύνδεσμο:

Μέτρα και ρυθμίσεις στο πλαίσιο της ανάγκης περιορισμού της διασποράς του κορωνοϊού - 41η ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ

covid-19

Εφαρμογή του υποχρεωτικού μέτρου του διαγνωστικού ελέγχου νόσησης από τον κορωνοϊό COVID-19 σε υπαλλήλους του Δημοσίου που παρέχουν εργασία με φυσική παρουσία στον τόπο εργασίας.

Download this file (41_ΥΠΕΣ 272373136_647Δ46ΜΤΛ6-0ΝΞ-1.pdf)41_ΥΠΕΣ 272373136_647Δ46ΜΤΛ6-0ΝΞ-1.pdf[ ]1921 kB

Διακήρυξη Β΄ Επαναληπτικής Μειοδοτικής Δημοπρασίας μίσθωσης ακινήτου κατάλληλου για τη στέγαση της Περιφερειακής Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας του ΥΠΑΙΘ

perif

Δ Ι Α Κ Η Ρ Υ Ξ Η

Β΄ Επαναληπτική Μειοδοτική Δημοπρασία μίσθωσης ακινήτου κατάλληλου για τη στέγαση της Περιφερειακής Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας, του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, η οποία πρόκειται να διενεργηθεί στο κατάστημα της Κτηματικής Υπηρεσίας Θεσσαλονίκης την 14-05-2021 ημέρα Παρασκευή και ώρα 10:00 π.μ. έως 11:00 π.μ.

Μέτρα και ρυθμίσεις στο πλαίσιο της ανάγκης περιορισμού της διασποράς του κορωνοϊού - 40η ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ

covid-19

Έκτακτα μέτρα προστασίας της δημόσιας υγείας από τον κίνδυνο περαιτέρω διασποράς του κορωνοϊού COVID-19 στο σύνολο της Επικράτειας για το διάστημα από τη Δευτέρα, 19 Απριλίου 2021 και ώρα 6:00 έως και τη M. Δευτέρα, 26 Απριλίου 2021 και ώρα 6:00.

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για την πλήρωση των θέσεων του Προέδρου και των εκπαιδευτικών - μελών, των Επιστημονικών Εποπτικών Συμβουλίων (ΕΠ.Ε.Σ) των Προτύπων και Πειραματικών Σχολείων και των αναπληρωτών τους

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ
Για την πλήρωση των θέσεων του Προέδρου και των εκπαιδευτικών - μελών, των Επιστημονικών Εποπτικών Συμβουλίων (ΕΠ.Ε.Σ) των Προτύπων και Πειραματικών Σχολείων και των αναπληρωτών τους.

καλεί
τους/τις ενδιαφερόμενους/ες:

α) μέλη Διδακτικού Ερευνητικού Προσωπικού (Δ.Ε.Π.) ελληνικού Α.Ε.Ι. με γνωστικό αντικείμενο συναφές με τις επιστήμες της εκπαίδευσης για την πλήρωση της θέσης του/της Προέδρου του Επιστημονικού Εποπτικού Συμβουλίου (ΕΠ.Ε.Σ) και του/της Αναπληρωτή/τριας αυτού/ής, του κάθε Πρότυπου ή Πειραματικού Σχολείου του συνοδευτικού ΠΙΝΑΚΑ Α΄,
β) εκπαιδευτικούς των Προτύπων (Π.Σ) ή Πειραματικών Σχολείων (ΠΕΙ.Σ) αυξημένων ακαδημαϊκών προσόντων, οι οποίοι υπηρετούν με θητεία στο οικείο Π.Σ. ή ΠΕΙ.Σ για την πλήρωση των δύο (2) θέσεων του/της Εκπαιδευτικού του Επιστημονικού Εποπτικού Συμβουλίου (ΕΠ.Ε.Σ) και του/της Αναπληρωτή/τριας αυτού/ής του κάθε Πρότυπου ή Πειραματικού Σχολείου του συνοδευτικού ΠΙΝΑΚΑ Β΄,
να υποβάλουν αίτηση εκδήλωσης ενδιαφέροντος η οποία επέχει θέση Υπεύθυνης Δήλωσης του ν. 1599/1986 (Α΄75) ως ακολούθως:
α) τα μέλη Δ.Ε.Π. στην ηλεκτρονική διεύθυνση του Υπουργείου Παιδείας protocol@minedu.gov.gr σύμφωνα με το ΠΙΝΑΚΑ Α΄ της παρούσης και
β) οι εκπαιδευτικοί των Π.Σ. και ΠΕΙ.Σ στην ηλεκτρονική διεύθυνση της οικείας Π.Δ.Ε, όπως αναφέρεται στον ΠΙΝΑΚΑ Β΄ της παρούσης.

Η προθεσμία υποβολής των αιτήσεων ορίζεται από 23.04.2021, ημέρα Παρασκευή μέχρι 12.05.2021, ημέρα Τετάρτη και ώρα 15:00.

Πρόσκληση για υποβολή αιτήσεων απόσπασης εκπαιδευτικών κλάδου ΠΕ78 στα Γραφεία Νομικής Υποστήριξης των Περιφερειακών Δ/νσεων Εκπ/σης της επικράτειας

stelexoi-

Πρόσκληση για υποβολή αιτήσεων απόσπασης εκπαιδευτικών κλάδου ΠΕ78 στα Γραφεία Νομικής Υποστήριξης των Περιφερειακών Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της επικράτειας.

Μέτρα και ρυθμίσεις στο πλαίσιο της ανάγκης περιορισμού της διασποράς του κορωνοϊού - 42η ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ

covid-19

Έκτακτα μέτρα προστασίας της δημόσιας υγείας από τον κίνδυνο περαιτέρω διασποράς του κορωνοϊού COVID-19 στο σύνολο της Επικράτειας για το διάστημα από τη Μ. Δευτέρα, 26 Απριλίου 2021 και ώρα 6:00 έως και τη Δευτέρα, 3 Μαΐου 2021 και ώρα 6:00

Download this file (42 COVID.pdf)42 COVID.pdf[ ]1032 kB