20102019Κυρ
Τελ. Ενημέρωση:Τρι, 15 Οκτ 2019

Ενδοσχολική βία: Εξ αποστάσεως σεμινάριο του Κέντρου Μέριμνας Οικογένειας και Παιδιού

perif

Ενδοσχολικήβία: Εξ αποστάσεως σεμινάριο του Κέντρου ΜέριμναςΟικογένειας καιΠαιδιού

ΛαμβάνονταςυπόψητιςανάγκεςτωνεκπαιδευτικώνΠρωτοβάθμιαςκαιΔευτεροβάθμιαςΕκπαίδευσηςγιασυνεχήενημέρωση,αλλάκαιγιαενδυνάμωσηστοπαιδαγωγικότουςέργο,παρακαλούμεναενημερώσετετιςσχολικέςμονάδεςτης ΔιεύθυνσήςσαςσχετικάμεταεξαποστάσεωςσεμινάριαπουυλοποιούνταιαπότημηκυβερνητικήοργάνωσηKMOΠ(ΚέντροΜέριμναςΟικογένειαςκαιΠαιδιού-https://www.kmop.gr/index.php/el/)μεθέμα:

«ΗΤάξημουΧωρίςΕκφοβισμό».Ταεπτάδιαδικτυακάσεμινάρια,διάρκειας20περίπουλεπτώντοκαθένα,παρέχονται δωρεάν προς όλους τους εκπαιδευτικούς.

Η πρόσβαση στασεμινάρια είναι δυνατή μέσω τουlink: https://livewithoutbullying.com/services/educationή ακολουθώντας τηδιαδρομή

https://www.kmop.gr/index.php/el/ -(δεξιά στήλη) Live Without Bulling.com   -www.livewithoutbulling.com   - TOLIVEWITHOUTBULLING - ΥπηρεσίεςκαιΔράσεις- Εκπαίδευση

1ο Πανελλήνιο Συνέδριο Σχολικής Φυσικής Αγωγής και Αθλητικής Επιστήμης

BTHMIA

1ο Πανελλήνιο Συνέδριο Σχολικής Φυσικής Αγωγής και Αθλητικής Επιστήμης

Το Συνέδριο θα διεξαχθεί υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων
και οι εργασίες του θα πραγματοποιηθούν στον Άγιο Νικόλαο Λασιθίου 9-11 Απριλίου
2020.
Σκοπός και προβληματική του Συνεδρίου:
Ο σκοπός του Συνεδρίου είναι να αναδείξει τις σύγχρονες τάσεις και διδακτικές
μεθόδους της σχολικής Φυσικής Αγωγής και του Αθλητισμού που προάγουν την διά βίου
υγεία και τη δυναμική και την προοπτική της νέας Σχολής Επιστημών Φυσικής Αγωγής
και Αθλητισμού Κρήτης.

Πρόσληψη δώδεκα (12) ατόμων με σύμβαση εργασίας Ιδιωτικού Δικαίου ορισμένου χρόνου, για την κάλυψη των εποχικών αναγκών λειτουργίας των Μαθητικών Κατασκηνώσεων Μεταμόρφωσης Χαλκιδικής τους μήνες Ιούλιο ? Αύγουστο 2019

Πρόσληψη δώδεκα (12) ατόμων με σύμβαση εργασίας Ιδιωτικού Δικαίου ορισμένου χρόνου, για την κάλυψη  των  εποχικών  αναγκών  λειτουργίας  των  Μαθητικών  Κατασκηνώσεων  Μεταμόρφωσης Χαλκιδικής τους μήνες Ιούλιο - Αύγουστο 2019.

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την προμήθεια γραφικών ειδών και αναλωσίμων της ΠΔΕ Κεντρικής Μακεδονίας και του Γυμνασίου-Λυκείου ΑΘΩΝΙΑΔΟΣ

perif

Επιλογή μελών των Παιδαγωγικών Ομάδων (Π.Ο.) των Κέντρων Εκπαίδευσης για την Αειφορία (Κ.Ε.Α.) της ΠΔΕ Κεντρικής Μακεδονίας, για απόσπαση με τριετή θητεία

perif

Επιλογή μελών των Παιδαγωγικών Ομάδων (Π.Ο.) των Κέντρων Εκπαίδευσης για την Αειφορία (Κ.Ε.Α.) της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας, για απόσπαση με τριετή θητεία

Καλούμε
Τους/τις εκπαιδευτικούς πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, οι οποίοι/ες διαθέτουν τις νόμιμες προϋποθέσεις επιλογής και επιθυμούν να αποσπαστούν σε θέσεις μελών των Παιδαγωγικών Ομάδων (Π.Ο.) των Κέντρων Εκπαίδευσης για την Αειφορία (Κ.Ε.Α.) της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας με τριετή θητεία, να υποβάλουν αίτηση εκδήλωσης ενδιαφέροντος.

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την απόσπαση τριών εκπ/κών κλ. ΠΕ78, στο Γραφείο Νομικής Υποστήριξης της Αυτοτελούς Διεύθυνσης Διοικητικής, Οικονομικής και Παιδαγωγικής Υποστήριξης της ΠΔΕ Ιονίων Νήσων

stelexoi-

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την απόσπαση τριών (3) εκπ/κών κλ. ΠΕ78, στο Γραφείο Νομικής Υποστήριξης της Αυτοτελούς Διεύθυνσης Διοικητικής, Οικονομικής και Παιδαγωγικής Υποστήριξης της Περιφερειακής Δ/νσης Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης Ιονίων Νήσων

Επιλογή μελών των Παιδαγωγικών Ομάδων (Π.Ο.) των Κέντρων Εκπαίδευσης για την Αειφορία (Κ.Ε.Α.) των ΠΔΕ της επικράτειας, για απόσπαση με τριετή θητεία

Επιλογή μελών των Παιδαγωγικών Ομάδων (Π.Ο.) των Κέντρων Εκπαίδευσης για την Αειφορία (Κ.Ε.Α.) όλων των Π.Δ.Ε, για απόσπαση με τριετή θητεία.

Καλούνται
Οι εκπαιδευτικοί πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, οι οποίοι/ες διαθέτουν τις νόμιμες προϋποθέσεις επιλογής και επιθυμούν να αποσπαστούν σε θέσεις μελών των Παιδαγωγικών Ομάδων (Π.Ο.) των Κέντρων Εκπαίδευσης για την Αειφορία (Κ.Ε.Α.) των Περιφερειακών Διεύθυνσεων Εκπαίδευσης όλης της επικράτειας (πλην της Κεντρικής Μακεδονίας) με τριετή θητεία, να υποβάλουν αίτηση εκδήλωσης ενδιαφέροντος.

Για την Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας θα ανατρέξτε στο σχετικό άρθρο

Προσωρινοί Πίνακες αιτούμενων μελών ΕΕΠ για μεταθέσεις σε ΣΜΕΑΕ και ΚΕΣΥ για το σχολικό έτος 2018-19

perif

Προσωρινοί Πίνακες αιτούμενων μελών ΕΕΠ για μεταθέσεις σε ΣΜΕΑΕ και ΚΕΣΥ για σχολικό έτος 2018-19

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας ανακοινώνει την ανάρτηση των προσωρινών πινάκων κατά κλάδο με το ονοματεπώνυμο των αιτουμένων μελών ΕΕΠ, καθώς και τις μονάδες μετάθεσης κατά κριτήριο και στο σύνολό τους, προς ενημέρωση των αιτούντων, σύμφωνα με την υπ' αρ. 92519/Ε4/7-6-2019 εγκύκλιο του ΥΠΠΕΘ με θέμα: «Μεταθέσεις Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (Ε.Ε.Π.) και Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (Ε.Β.Π.) σε ΣΜΕΑΕ και ΚΕΣΥ για το σχολικό έτος 2018-19».

Ενστάσεις κατά του πίνακα μπορούν να υποβληθούν στην Περιφερειακή Διεύθυνση Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης Κεντρικής Μακεδονίας από 22/7/2019 έως 25/7/2019.

Download this file (ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ.xlsx)ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ.xlsx[ ]32 kB