23022020Κυρ
Τελ. Ενημέρωση:Παρ, 21 Φεβ 2020

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την ανάθεση υπηρεσιών καθαριότητας των γραφείων της ΠΔΕ Κεντικής Μακεδονίας

perif

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την ανάθεση υπηρεσιών καθαριότητας των γραφείων της ΠΔΕ Κεντρικής Μακεδονίας για ένα έτος, με τη διαδικασία της απευθείας ανάθεσης

Ανακοίνωση προσωρινών πινάκων μεταθέσεων των εκπαιδευτικών Κ.Ε.Σ.Υ. της ΠΔΕ Κ. Μακεδονίας

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σε εφαρμογή των με αρ. πρωτ. 176287/Ε2/12-11-2019 & 176269/Ε2/12-11-2019 εγκυκλίων μεταθέσεων του Υ.ΠΑΙ.Θ. η Περιφερειακή Διεύθυνση Α/θμιας & Β/θμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας ανακοινώνει τους προσωρινούς πίνακες μεταθέσεων των εκπαιδευτικών Κ.Ε.Σ.Υ. της αρμοδιότητας της.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να υποβάλλουν ενστάσεις από 13-12-2019 έως 18-12-2019 στην Περιφερειακή Διεύθυνση Α/θμιας & Β/θμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας.

Πληροφορίες-Διευκρινήσεις

2310474851 & 2310474814

Μύτκα Δήμητρα & Παναγιώτης Στεφανόπουλος

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την προμήθεια γραφικών ειδών και αναλωσίμων της ΠΔΕ Κεντρικής Μακεδονίας και του Γυμνασίου-Λυκείου ΑΘΩΝΙΑΔΟΣ

perif

ΔΙΗΜΕΡΟ ΒΙΩΜΑΤΙΚΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ Για εκπαιδευτικούς ΤΥ ΖΕΠ, ΔΥΕΠ, τάξεων με μικτό πληθυσμό

axiologisi-ekpaideutikon

ΔΙΗΜΕΡΟ ΒΙΩΜΑΤΙΚΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ

Για εκπαιδευτικούς ΤΥ ΖΕΠ, ΔΥΕΠ, τάξεων με μικτό πληθυσμό

Βασισμένο στο υλικό: «ΓΕΦΥΡΕΣ: Εργαστήρια για την Ψυχοκοινωνική υποστήριξη παιδιών και εφήβων προσφύγων 8-16 ετών»

12 & 14 Νοεμβρίου 2019

Το Κέντρο Πρόληψης «Δίκτυο Άλφα», ανταποκρινόμενο στην ανάγκη επιμόρφωσης των εκπαιδευτικών που υποδέχονται μαθητές/τριες από ευάλωτες κοινωνικές ομάδες διοργανώνει διήμερο βιωματικό εκπαιδευτικό σεμινάριο με τίτλο: «ΓΕΦΥΡΕΣ: Εργαστήρια για την Ψυχοκοινωνική υποστήριξη παιδιών και εφήβων προσφύγων 8-16 ετών».

Το σεμινάριο απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς που εργάζονται σε Τάξεις Υποδοχής ΖΕΠ, ΔΥΕΠ και τάξεις με μικτό πληθυσμό μαθητών.

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την απόσπαση τριών εκπ/κών κλ. ΠΕ78, στο Γραφείο Νομικής Υποστήριξης της Αυτοτελούς Διεύθυνσης Διοικητικής, Οικονομικής και Παιδαγωγικής Υποστήριξης της ΠΔΕ Ιονίων Νήσων

stelexoi-

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την απόσπαση τριών (3) εκπ/κών κλ. ΠΕ78, στο Γραφείο Νομικής Υποστήριξης της Αυτοτελούς Διεύθυνσης Διοικητικής, Οικονομικής και Παιδαγωγικής Υποστήριξης της Περιφερειακής Δ/νσης Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης Ιονίων Νήσων

Ενδοσχολική βία: Εξ αποστάσεως σεμινάριο του Κέντρου Μέριμνας Οικογένειας και Παιδιού

perif

Ενδοσχολικήβία: Εξ αποστάσεως σεμινάριο του Κέντρου ΜέριμναςΟικογένειας καιΠαιδιού

ΛαμβάνονταςυπόψητιςανάγκεςτωνεκπαιδευτικώνΠρωτοβάθμιαςκαιΔευτεροβάθμιαςΕκπαίδευσηςγιασυνεχήενημέρωση,αλλάκαιγιαενδυνάμωσηστοπαιδαγωγικότουςέργο,παρακαλούμεναενημερώσετετιςσχολικέςμονάδεςτης ΔιεύθυνσήςσαςσχετικάμεταεξαποστάσεωςσεμινάριαπουυλοποιούνταιαπότημηκυβερνητικήοργάνωσηKMOΠ(ΚέντροΜέριμναςΟικογένειαςκαιΠαιδιού-https://www.kmop.gr/index.php/el/)μεθέμα:

«ΗΤάξημουΧωρίςΕκφοβισμό».Ταεπτάδιαδικτυακάσεμινάρια,διάρκειας20περίπουλεπτώντοκαθένα,παρέχονται δωρεάν προς όλους τους εκπαιδευτικούς.

Η πρόσβαση στασεμινάρια είναι δυνατή μέσω τουlink: https://livewithoutbullying.com/services/educationή ακολουθώντας τηδιαδρομή

https://www.kmop.gr/index.php/el/ -(δεξιά στήλη) Live Without Bulling.com   -www.livewithoutbulling.com   - TOLIVEWITHOUTBULLING - ΥπηρεσίεςκαιΔράσεις- Εκπαίδευση

Προσωρινοί Πίνακες αιτούμενων μελών ΕΕΠ για μεταθέσεις σε ΣΜΕΑΕ και ΚΕΣΥ για το σχολικό έτος 2018-19

perif

Προσωρινοί Πίνακες αιτούμενων μελών ΕΕΠ για μεταθέσεις σε ΣΜΕΑΕ και ΚΕΣΥ για σχολικό έτος 2018-19

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας ανακοινώνει την ανάρτηση των προσωρινών πινάκων κατά κλάδο με το ονοματεπώνυμο των αιτουμένων μελών ΕΕΠ, καθώς και τις μονάδες μετάθεσης κατά κριτήριο και στο σύνολό τους, προς ενημέρωση των αιτούντων, σύμφωνα με την υπ' αρ. 92519/Ε4/7-6-2019 εγκύκλιο του ΥΠΠΕΘ με θέμα: «Μεταθέσεις Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (Ε.Ε.Π.) και Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (Ε.Β.Π.) σε ΣΜΕΑΕ και ΚΕΣΥ για το σχολικό έτος 2018-19».

Ενστάσεις κατά του πίνακα μπορούν να υποβληθούν στην Περιφερειακή Διεύθυνση Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης Κεντρικής Μακεδονίας από 22/7/2019 έως 25/7/2019.

Download this file (ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ.xlsx)ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ.xlsx[ ]32 kB

1ο Πανελλήνιο Συνέδριο Σχολικής Φυσικής Αγωγής και Αθλητικής Επιστήμης

BTHMIA

1ο Πανελλήνιο Συνέδριο Σχολικής Φυσικής Αγωγής και Αθλητικής Επιστήμης

Το Συνέδριο θα διεξαχθεί υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων
και οι εργασίες του θα πραγματοποιηθούν στον Άγιο Νικόλαο Λασιθίου 9-11 Απριλίου
2020.
Σκοπός και προβληματική του Συνεδρίου:
Ο σκοπός του Συνεδρίου είναι να αναδείξει τις σύγχρονες τάσεις και διδακτικές
μεθόδους της σχολικής Φυσικής Αγωγής και του Αθλητισμού που προάγουν την διά βίου
υγεία και τη δυναμική και την προοπτική της νέας Σχολής Επιστημών Φυσικής Αγωγής
και Αθλητισμού Κρήτης.

Πρόσληψη δώδεκα (12) ατόμων με σύμβαση εργασίας Ιδιωτικού Δικαίου ορισμένου χρόνου, για την κάλυψη των εποχικών αναγκών λειτουργίας των Μαθητικών Κατασκηνώσεων Μεταμόρφωσης Χαλκιδικής τους μήνες Ιούλιο ? Αύγουστο 2019

Πρόσληψη δώδεκα (12) ατόμων με σύμβαση εργασίας Ιδιωτικού Δικαίου ορισμένου χρόνου, για την κάλυψη  των  εποχικών  αναγκών  λειτουργίας  των  Μαθητικών  Κατασκηνώσεων  Μεταμόρφωσης Χαλκιδικής τους μήνες Ιούλιο - Αύγουστο 2019.