Τηλεδιάσκεψη με την Ειδική Αγωγή

Την Τετάρτη 11 Οκτωβρίου ο Περιφερειακός Διευθυντής Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας πραγματοποίησε τηλεδιάσκεψη με τους/τις Συμβούλους Εκπαίδευσης Ειδικής Αγωγής και τους/τις Διευθυντές/ντριες των Ειδικών Σχολείων Κεντρικής Μακεδονίας σχετικά με θέματα Ειδικής Αγωγής.

Συγκεκριμένα, συζητήθηκαν ζητήματα κτιριακών υποδομών των Ειδικών σχολείων, μεταφοράς μαθητών, εκπαιδευτικού προσωπικού και άλλα θέματα που απασχολούν τις σχολικές μονάδες Ειδικής Αγωγής. Ταυτόχρονα τέθηκαν ερωτήσεις και δόθηκαν απαντήσεις και λύσεις σε προβληματισμούς. Επιπλέον, συζητήθηκαν και καταγράφηκαν προτάσεις των Διευθυντών/ντριων.